Zveřejněna další hra na starou konzoli SNES

0

Vydávat staré, nikdy nezveřejněné, hry na konzoli Snes je teď nejspíše nějaký nový trend ve světě hraní. Další společnost, po vzoru Nintenda, které se před nedávnem rozhodlo vydat hru Star Fox 2, zveřejňuje svou hru. Jde o prototyp hry nesoucí název Rayman.

Pro zajímavost – tato hra není jenom stará plošinovka, kterou z nějakého nostalgického důvodu autoři vydávají. Rayman má zajímavější osud. Byla stvořena v 90tých letech pro konzoly Snes, kterou ale rychle převálcoval PlayStation. Hra tedy nebyla vydána, ale ještě k tomu se ztratila. Objevena byla v loňském roku po 24 letech a na světlo světa ji dostal autor Michel Ancelov. Na svém instagramu postoval fotky paměti a screeny ze samotné hry, které ukazovaly, že prototyp stále funguje i po letech „Na světě to viděli jen čtyři lidé! Mysleli jsme, že jsme ji ztratili. A dokonce běží i v 60 FPS,“ radoval se Michel po svém objevu.

Před pár dny svém twitterovém účtě Omar Cornut (vývojář hry) zveřejnil odkaz pro hraní. Což je super zpráva, ale jde jen o prototyp, jak bylo zmíněno. To znamená, že jde jen o část hry bez většího cíle a nepřátel. Další „problém“ je v hratelnosti, je potřeba emulátor. Přesto když toto překousnete a hru zkusíte, zjistíte, že jde o kvalitně zpracovanou věc s krásnou pixel artovou grafikou.

Vývoj hry se dostal o mnoho dál, uvažovalo se i o kooperaci dvou hráčů, ale tato verze je stále ztracená. Tak uvidíme, třeba se najde jako tato.

Zveřejněna další hra na starou konzoli SNES
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů