Znovuvydání hry Icewind Dale 2 nebude

2

Reedice Icewind Dale 2 je dlouho očekávaná. Bohužel nejspíše ještě dlouho očekávaná bude, nebo nevyjde vůbec. Důvod? Ztratil se zdrojový kód, který nikdo ze společnosti Beamdog nemůže najít.

Trochu úsměvná situace je bohužel realitou. Vydávání a obnovování starých her je v současné době v kurzu. O čemž vědí i ve společnosti Beamdog, která vydává remasterované verze klasických RPG her. Tyto nové verze jsou dost populární, bodejť ne. Jde o způsob, jak již legendární tituly spustit i na nových počítačích a tím oslovit větší část hráčů a nových fanoušků.

Jednou z těchto znovuvydaných her měl být i druhý díl slavného Icewind Dale. Jenže se za ta léta ztratily zdrojové kódy a obnovovat herní soubory metodou reverzního inženýrství je příliš složité a drahé. Lidé ze společnosti bohužel nevědí kde hledat a zda to má vůbec smysl, proto projekt odložili k ledu a pustili se do tvoření dalšího projektu.

I přesto, že hra nebude znovuvydaná pro skalní fanoušky, je stále k dispozici původní verze hry nebo verze z GOG, která funguje i na moderních PC.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘŮ

    • Myslím, že jim jde o developerský zdrojový kód tak aby mohli udělat zásahy do kódu ještě před kompilací. Zkompilovaného klienta určitě mají taky.

Comments are closed.