ZeniMax se dostal do soudní pře kvůli písni použité ve Fallout 4

6

Hra Fallout 4 se dostala do soudních tahanic. Proč? Vzpomínáte si na písničku, která zazněla v traileru a v samotné hře. Ano, řeč je o hitu The Wanderer.

Píseň vyšla v roce 1961 a nazpíval ji zpěvák Dion DiMucci, který teď společnost Bethesda Game Studios žaluje ZeniMax Media za použití songu. Nebo spíše za tom jak byla píseň použita. ZeniMax získal práva na skladbu od společnosti UMG Recordings, ale jen pro reklamní využití. Smlouva však nebyla dodržena a proto na společnost vzešla žaloba. Podle smlouvy měl mít zpěvák nárok na finanční odměnu v případě nenaplnění smluvních podmínek.

DiMucci se k této situaci vyjádřil, že mu nebylo poskytnuto nahlédnout na vytvářené reklamy a proto nemohl nijak ovlivnit co v nich je. Dále říká, že v reklamních spotech ke hře je použito mnoho násilí a zabíjení, které není v rámci sebeobrany, ale právě naopak. Což považuje za nemorální a nevhodné pro mladé lidi, na které je hra cílena.

Zpěvák jako odškodnění požaduje částku 1 milionu dolarů, ve které je započítán i poplatek za adekvátní kompenzaci toho, že je jeho jméno spojováno se společností Bethesda.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘŮ

  1. Pokud se někdo spokojí s odškodněním ve formě peněz, tak je jasné, že se jen snaží zneužít každé situace a vyždímat ji do poslední kapky, protože ví, že normálním způsobem by se k penězům nedostal.

  2. Asi tak, krysa jedna. Nejde mu o princip, ale o prachy. Protože kdyby mu nešlo o prachy ale o princip, usiloval by spíš o stažení písničky. A někdo takový něco někomu legitimně propůjčí, aby je pak napadl. Matter matters. Tfuj!

  3. Někomu to půjčí a nezajímá ho o co půjde a pak se hrozně diví, že je to spojeno s násílím a to se mu nelíbí. Tohle jsou největší svině.

  4. Propůjčí práva na písničku hře a pak hrozně čumí, že je ve hře násilí. To je prostě retard.

Comments are closed.