Zažijte záhady a tajemno v Little Nightmares

0

Pro ty z vás, kteří mají rádi záhady a tajemno, je tato nová hra jak dělaná. Na svět malá noční můra přišla na konci dubna tohoto roku švédskými vývojáři z Tarsier Studios. Nečekejte žádný krví prolitý masakr, ale na logice a tajemné atmosféře založenou adventuru.

Hrou procházíme jako malá holčička ve žluté pláštěnce jménem Six. Příběh začíná probuzením dívky v pozoruhodném městě Maw. Město je proti nám velice velké, jsme jak Alenka v říši Divů, po tom co vypila zmenšovací nápoj. Při hraní zjišťujeme, že město neobývají jen normální bytosti, ale také i různé příšery. Ty nemůžeme zabít, ale musíme jim uniknout nebo se před nimi schovat.

Hra si zakládá na tajemné a napjaté atmosféře, kdy dlouho nevíme, kde jsme a co se na nás chystá. Samotné lokace jsou, jak jsem již jednou zmínila, dost často nerozpoznatelné na první pohled, a tím se posiluje celá atmosféra. Čím více se do příběhu zaplétáme, tím se i zvyšuje míra napětí a vystávají na povrch nové a nové otázky a překvapení. Hra je po designové stránce velmi zdařilá a celku přidává na zajímavosti. Nejedná se o určité a v realitě zachycené místo. Město Maw je tak trochu snivé a záhadné. Hratelnost také posiluje i zvukový doprovod, který je kvalitně zpracovaný. V průběhu hry nemáme jen dobře zvolenou muziku, ale slýcháme zvuky monster a nevíme, odkud jdou nebo komu přesně patří.

Jako dívenka řešíme jednoduché úkoly jako otevření dveří, které jsou zavřené, a proto musíme najít klíč. Přesto, že úkoly jsou samy o sobě jednoduché, tak jejich uskutečnění nám chvíli zabere.

Hratelnost není úplně dořešená, například se různé věci tváří jako aktivní, ale není tomu tak. Celý příběh je v podstatě dost krátký, což vykompenzují daleko od sebe vzdálené checkpointy. Hra, jak píši, má své mouchy, ale pokud máte chuť na magickou a tajemnou věc, určitě neváhejte a zahrajte si ji.

Zažijte záhady a tajemno v Little Nightmares
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů