Záplatování Gwentu v plném proudu!

2

V Gwentu to vře. Poslední předvánoční patch u hráčů extrémně propadl a vůbec nepomohlo, že přes Vánoce byl v CDPR prázdninový režim. Hra měla nesčetné množství bugů, které se hráči nezdráhali využívat a na ranked žebříčku (a Redditu) to podle toho vypadalo. A aby do toho nebylo málo, tak i přes tento chaos začala před pár dny nová sezóna. Pojďme se mrknout, jak se CDPR s novými patchi snaží žehlit!

To spravíme!

Celý patch se zaměřuje na opravování bugů, kterými hra byla zamořena před Vánoci. Pravděpodobně nejdůležitější změnou je nemožnost vyvolat špiony pomocí karet se schopností Create. Před opravou vznikaly poměrně absurdní situace, kdy byl hráč díky těmto kartám schopný získat obrovskou karetní výhodu. Nikdy víc!

Opraveny jsou zároveň bugy, které umožňovali některým kartám použít jejich schopnosti vícekrát, popř. jinak, než bylo autory hry zamýšleno. Leader Nilfgaardu Emhyr již naštěstí nemůže sám sebe vrátit na hráčovu ruku, Regis nemůže vysát sílu několika kartám najednou, Battle Maiden nezasáhne více cílů, atd. Kompletní (velmi obsáhlý) seznam oprav můžete nalézt na fanouškovském serveru GwentDB.

Jeden patch však nestačil a o týden později se na světlo světa podíval i hotfix, který např. odstranil Doomed tag ze Slave Infantry a z Vreemdeho se opět stala stříbrná karta místo zlaté.

dwarves_gwentOtevřený dopis komunitě

V CDPR se chytli za nos a rozhodli se komunitě omluvit. Po již proběhlém eventu, kdy každá pátá karta v kegu byla prémiová, napsali hráčům otevřený dopis. Ve zkratce v něm zpytují svědomí. Proč vlastně vydali tak velký patch zrovna před vánočními svátky? V podstatě chytili syndrom “už to proboha musíme vydat” a nějak to nedomysleli. V dopise pak uznali, že si ukousli moc velké sousto a nezvládli ho úplně spolknout. Veškerý připomínky od hráčů si vzali k srdci a postupně budou zpracovávat.

Příští patch už se bude ale více zabývat kartami samotnými a nejenom chybami, které způsobil předešlý patch. Dá to ještě hodně práce, ale snad se dá Gwent brzy do pořádku!

Záplatování Gwentu v plném proudu!
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Hezký článek.
    Gwent je parádní hra, jen si nikdy nezvyknu na neustálé změny karet. Po každém patchi se pídit po tom, co všechno bylo změněno, a doufat že mi nezničí oblíbené decky je peklo.

    • Nemají úplně jednoduchou situaci, mají dost unikátní herní mechaniky a snaží se to dát dohromady. Neexistuje úplně podobná hra na kompetitivní úrovni, kterou by se mohli inspirovat… Ale je fakt, že ty změny jsou každý větší patch dost zásadní a Betou by se to už omlouvat nemělo.

Comments are closed.