WoWs: USS Arizona v E-Shopu

5

Nyní je v E-Shopu dostupná prémiová americká bitevní loď 6. úrovně Arizona. Můžete si ji koupit jak samotnou za necelých 700 Kč nebo v balíčcích v hodnotě 1 100 Kč a 1 600 Kč.
Trochu historie: Bitevní loď třídy Pennsylvania, za první světové války označovaná jako tzv. superdreadnought. Její stavba probíhala v loděnicích New York, kde byla spuštěna na vodu v červnu 1916. Krátce po dokončení byla loď v letech 1918-1919 modernizována, opětovně prošla rekonstrukcí v letech 1928-1931. Od února 1941 byla součástí Tichomořského loďstva jako vlajková loď 1. divize bitevních lodí v rámci Bitevního svazu, v prosinci 1941 byl jejím velitelem námořní kapitán Franklin Van Valkenberg.

Během japonského útoku na Pearl Harbor zasáhlo loď osm bomb a tři torpéda, jedna z bomb pronikla do skladiště střeliva, jehož exploze fakticky odtrhla lodní příď. Další zásahy přispěly k tak rychlému potopení lodi, že se ani nestačila převrátit. Na lodi zahynulo přes 1 100 námořníků, včetně velitele lodi a velitele 1. divize bitevních lodí, kontradmirála Isaaka Kida. Trosky lodi byly ponechány na místě potopení a staly se základem dnešního památníku.

zdroj: http://forum.valka.cz/topic/view/7634

Výbuch muničního skladu 7. prosince 1941

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekmarty_vole: Replay Objekt 140
Další článekGottwy CZ: Replay FV4202 (P)
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

5 KOMENTÁŘŮ

  1. Zprava sice se zpozdenim nekolik dni, ale lepsi nez dratem do oka. Uz jsem ji nekolikrat potkal a rekl bych ,,pluje hezky pomalu, krasne se zapaluje a hori, 🙂 Proste nadhera pro muj Clevelend a dalsi krizniky.

    • Tak ja neviem, co by Ti nato povedali hraci kriznikov, ktore som vcera zaradom vypinal, alebo im slusne nakladal. Ak je hrac skuseny a ma min. 15 skiloveho kapinata a spot na 12km, tak urcite by si nechcel byt nim prekvapeny 😛

  2. Na YouTube se dokonce dá najít i video, na kterém je ten slavný zásah vidět. Musela to bejt neskutečná šupa…

  3. Koupil jsem ji, ale v prvních desíti bitvách jsem polovinu odjezdil na T8. Asi jen jednou jsem byl top tier. Zatím loď dobrá, nikoliv výjimečná a vůbec ne OP.

Comments are closed.