WoWs Supertest: Změny v matchmakingu

1

Již dříve vývojáři oznámili některé změny v systému MM, které jsou navrženy tak, aby snížily počet letadlových lodí v bitvách úrovně IV-V. Nyní jsou připraveni sdílet podrobnosti aktualizovaného systému MM, který je v současné době testován.

eKsGg4GYdarjtrSu1V43lQ

S aktualizací matchmakeru budou použita speciální nastavení pro všechny bitvy všech úrovní, které omezí maximální počet lodí určité úrovně a třídy:

 • Je stanoven pevný limit pro počet lodí určité třídy:
  • Se změnou se přítomnost letadlových lodí v bitvách stane stabilnější, ale počet bitev se dvěma letadlovými loděmi na tým se výrazně sníží. Plánují také zcela vyloučit bitvy se třemi letadlovými loděmi, ale tato změna vyžaduje další testování a o výsledcích budeme informovat později.
  • Počet torpédoborců v bitvě nepřekročí 4 – 6 pro bitvy úrovně V-X. Pro bitvy úrovně X bude maximální počet torpédoborců čtyři za normálních okolností nasycení fronty MM.
  • Počet bitevních lodí v bitvě nepřesáhne 5 – 6 pro bitvy úrovně V-X. Pro bitvy úrovně X bude maximální počet bitevních lodí pět za normálních okolností nasycení fronty MM.
  • Počet křižníků v bitvě není omezen.
  • Je stanoven limit pro počet lodí o 2 úrovně nižší než úroveň bitvy. Tím se zabrání případům, kdy je například hráč jediným stupněm V v bitvě, kterému dominují lodě úrovně VII.
  • V kombinaci s předchozími změnami MM v aktualizaci 0.8.7 tato nastavení zkomplikují bitvy a poskytnou více příležitostí pro efektivní hru na lodi nižší úrovně proti lodím vyšší úrovně.

Každá úroveň bitvy bude mít specifické limity pro třídu a úroveň, které se budou měnit v závislosti na čekací době ve frontě: čím delší je čekací doba, tím jemnější budou omezení. To se děje tak, že první hráči ve frontě pro dohazování nemusejí čekat dlouho, než budou limity splněny, při současném zachování maximální úrovně komfortu složení týmu.

Jako příklad viz níže uvedená nastavení pro bitvy úrovně V (bitvy týkající se lodí úrovně IV-V) a bitvy úrovně X (bitvy týkající se lodí úrovně VIII-X) (viz tabulka níže).

Podrobné nastavení matchmakeru pro každou úroveň bitev bude oznámeno později a během testování se může změnit.

86296655_2601642706828727_2126659928562073600_o

WoWs Supertest: Změny v matchmakingu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

 1. To samé by měli udělat pro WoT; max. 2 artyny, max. 4 scouti, přičemž kolečka by měly mít samostatnou třídu a dávat stejný počet proti sobě.

Comments are closed.