WoWs: “Siliwangi” indonéský lovec

3

Po dalším, dumpingovém textu jsem se rozhodl pustit fikci, jen se vrátit (znovu) ke kořenům. Dnes jsem dokončil testování poněkud zajímavé lodi, konkrétně panasijského ničitele, sedícího na úrovni VIII, indonéského „Siliwangi“.

shot-19.12.05_19.30.03-0744

Loď je historická (ve hře jako prémiová loď), konkrétně torpédoborec CCCP Project 30 – Bis postavený v roce 1951 pro severní flotilu. V roce 1959 byl předán indonéskému námořnictvu.

Ačkoli je loď klasifikována jako torpédoborec, jedná se spíše o specifickou jednotku. Těžko je klasifikovat. Čtyři 130 milimetrové zbraně uspořádané do dvou věží, jedna na přídi a zádi. Zbraně mají dosah 12,5 km a střílejí každých 5 sekund, což není špatný výsledek. Máme na výběr dva typy munice, AP s maximálním poškozením 1900 hp na salvu a HE s 2500 hp. Celkově to tedy není špatné, ale malý počet věží je problematický. Je také docela obtížné klasifikovat toto monstrum jako torpédovou loď. Ano, má dva 533-milimetrové 5-trubkových odpalovací zařízení, vybavené torpédy s hlubokým ponorem (tj. Torpédoborci nebudou dělat nic …), s dosahem 10 kilometrů (tj. Docela slušné na tuto úroveň), ale jejich rychlost 61 uzlů je činí docela vymanévrovatými. Také doba jejich opětovného nabití vás zklame, se všemi vylepšenými je stále strašně dlouhá 117,9 sekund …

shot-19.12.05_19.30.03-0744 (1)

Pokud správně počítám, maximální poškození salvy je 17933 HP. Protivzdušná obrana je celkem slušná. 85mm dvojité dělo a čtyři 37mm dvojité děla, které ji podporují, mohou vytvořit docela účinnou obrana, kterou je opravdu obtížné prorazit.

Manévrovatelnost lodi vypadá docela dobře. Díky rychlosti blízké 39 uzlům a doběhu kormidla 4 sekundy je tato loď velmi manévrovatelná, díky čemuž je vhodná pro typické průzkumné mise. Plaveme k nepříteli, spočítáme počet citlivých lodí, hodíme torpéda na největší a nejpomalejší cíl, a pak „zpět doleva“. Indonéská kamufláž je docela dobrá. Se všemi vylepšeními dosahujeme detekce při hladině 5,9 km a ze vzduchu 2,8 km.

“Siliwangi” byl vybaven sonarem (5,5 km. Detekce nepřátelské lodi) a kouřem (doba trvání 30 sekund, doba disperze 70).

Alarm zastavit! Můžete kouřit.

Jak tedy klasifikujete tuto jednotku? No, pro mě v současné konfiguraci je to skvělá průzkumná loď, pro činnosti jako „najít, zaútočit, zmizet“ a docela dobré kladivo na čarodějnice … myslím letadla.

No v současné konfiguraci lze tuto loď doporučit, ale jako průzkumnou loď, která možná nebude moc poškozovat nepřítele, ale pomůžeme týmu jako skaut. Koupil bych si ji? Ano, v tuto chvíli je fajn.

WoWs: “Siliwangi” indonéský lovec
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Už som si myslel že tu nik nepíše. Ďakujem za info. Uvidíme aké budú ostatné prémiové loďky.
    Mohol by si napísať niečo aj o Borodino. Nevie či si kúpiť Lenina alebo radšej počkať na Borodino.
    DIKY

    • Kup si raději Neslona a nebo Tirpitz…Lodě reálné a hratelné.Nemám jediného Rusa a jsem velice spokojený a ve hře mě to netíží ani malinko… Ty Ruské fantasy lodě jsou už stejně trapné jako tanky ve WOT..Styděl bych se za to mít to v garáži nebo přístavu a hanba by fackovala 😛

  2. Ahoj,mužu vědět tvuj herní nick se kterým testujes nové lodě???případně jsou nějací kontributoři na lodích díky

Comments are closed.