WoWs: Portoriko, přichází nový „dech“!

0

Během posledních deseti dnů jsem testoval nový prémiový „kouř“, konkrétně těžký křižník US Navy, USS „Puerto Rico“. Dobře obrněná, rychlá, těžce ozbrojená loď je skvělá pro rychlé akce ve stylu „skok, znič, skok pryč“ a tyto úkoly jednoduše dokonale plní. Musí to být opravdu skvěla loď, protože okouzlila, muže, který nesnáší křižníky 

shot-19.11.10_21.06.27-0929

Hlavní výzbroj zajišťuje dvanáct 305 milimetrových děl s dostřelem 21,8 kilometrů. Jejich střely se i na dlouhou vzdálenost vyrovnaly s postranním pancířem bitevních lodí třídy Yamato. Přebíjení trvá 22 sekund, což zde docela funguje, a přináší to slušný výsledek. Na kratší vzdálenosti, od 7,9 km, se střely středního kalibru, jmenovitě šestnáct 127 milimetrových projektilů, zapojí do akce a vytváří dojem střelby s frekvencí zarostlého kulometu. Jejich nabití trvá 3,4 sekundy a krupobití olova účinně odrazuje protivníky od pokračování v této velmi srdečné výměně argumentů …

shot-19.11.10_21.06.35-0696

Zbroj byla rozložena velmi promyšleně a na nejsilnějším místě (čelní deska hlavních dělostřeleckých věží) je 325 milimetrů. Také čelní pancíř citadely se pohybuje od 76 do 305 mm, což nám dává docela slušný kus plechu, který chrání nejdůležitější součásti lodi. Možná si myslíte, že se designéři podívali na sovětskoé lodě Volze, které mají stejně pevné pancíře a taky boční pás je přes 240 milimetrů, chrání loď nad vodoryskou, a ochrana před torpédy funguje docela dobře (po zásahu torpédem jsem se jen zřídkakdy ocitl zaplavený) Toto promyšlené rozdělení pancíře umožňuje agresivní vstup do boje a způsobuje značné škody na soupeřích dříve, než musíte utéct.

shot-19.11.10_21.06.25-0059

Loď zrychluje na 32 uzlů a je velmi manévrovatelná i přes své rozměry, připomínající bitevní loď spíše než křižník. Loď je vedena sebevědomě a dobrá reakce na kormidlo mi umožnila několikrát ustoupit do zvolené polohy, když brnění přestalo pomáhat nebo když bylo příliš mnoho nepřátel v okolí. V kombinaci s pancířem a silnými zbraněmi dostáváme do rukou velmi zajímavý stroj.

shot-19.11.10_21.06.22-0516

Loď dostala radar, který detekuje cíle ze vzdálenosti 10 kilometrů a pracuje po dobu 35 sekund (místo toho si můžeme vybrat stíhací nebo průzkumný letoun), sonar, detekovat nepřítele z 5 kilometrů, aktivní po 100 sekund (nahraditelný zesílenou protilietadlovou obranou) a samozřejmě opravnou skupinu. Díky našim elektronickým očím a uším jsme cennou součástí týmu, jako skaut, a zároveň dobrý troublemaker, který zabije nepřátelské lodě, jako je Bardak Wanderer, a zároveň je docela těžké umřít.

shot-19.11.10_21.06.15-0800

Všechny tyto přísady nám dávají mocný nástroj ničení, který i v rukou diletantů, jako jsem já, mohl způsobit v bitvě slušné poškození, což je podle mého názoru nejlepší doporučení. Pokud nezapomeneme, že neplujeme v bitevní lodi a budeme si pamatovat, že si nastavíme odstup od cíle, hraní s touto lodí nám poskytne spoustu zábavy. Samozřejmě si musíme pamatovat, že loď stále má stav WiP, takže její vlastnosti se pravděpodobně změní.

WoWs: Portoriko, přichází nový „dech“!
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů