WoWs: „Marceau“ motorový člun na steroidech.

0

Nedávno jsme vyzkoušeli několik nových torpédoborců, konkrétně z evropského stromu (švédské jednotky), a nový bonusový stroj úrovně X, francouzský torpédoborec “Marceau”.

Na tuto malou loď se nyní koukneme:

shot-20.01.22_15.57.07-0080

Loď je prostě úžasná. Po instalaci modulů a vlajky rychlostí loď zrychluje na závratných 46,7 uzlů! Ale je to malý prcek, po zapnutí turba se loď dostane až na 55 uzlů! A i přes nedostatek kouřové clony je díky této rychlosti lov zatraceně těžký cíl. Maskování bohužel není síla francouzů. Se všemi možnými výhodami a moduly ji mohou ostatní lodě vidět již na 7,8 km a letadla to detekují ve vzdálenosti 4,4 km, takže se kukla nerozbije. Když nás kamarád schová za kouřem, loď je viditelná po výstřelu z hlavních baterií už ve vzdálenosti 3,9 km.

shot-20.01.22_15.56.42-0090

Musím připustit, že pokud jde o výzbroj, WG nám dalo opravdu průměrného lovce. Osm 127 milimetrů děl vysílá zastaralé střely na vzdálenost 11,5 km s děsivou rychlostí palby. Střely opouštějí hlaveň každých 3,5 sekundy, což může při dobrém průniku a možnostech odpálení střel docela dobře trápit našeho protivníka.

Na podporu dělostřelectva byly na obou stranách namontovány čtyři trojité torpédomety o ráži 550 milimetrů. Torpéda mají dosah 9 kilometrů, při rychlosti 60 uzlů, což není moc na X tier, ale jejich počet se může v soupeřově formaci způsobit paniku.

Proti letadlům máme kromě hlavních děl hlavního kalibru šestnáct automatických kanónů ráže 40 milimetrů a osm ráží 20 milimetrů. Mezi nepřátelskými loděmi se chová neobvykle, a pokud budeme stále spouštět modul „zhroucení“, výsadkové letky Němců jsou ve slušném počtu.

Loď je velmi nebezpečným nástrojem ničení v rukou efektivního hráče. Nedostatek kouře kompenzuje rychlost a manévrovatelnost jednotky, stejně jako silnou palebnou sílu hlavní baterie. Je skvělým zabijákem torpédoborců a křižníků.

Vzhledem k tomu, že loď má stav WiP, nebudu zde poskytovat úplné statistiky (určitě to další kolegové z CCT budou dělat ve svých hodnoceních) a další informace o této lodi po následných testech.

WoWs: „Marceau“ motorový člun na steroidech.
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů