WoWs: 0.4.1 – pořádná dávka vylepšení

19

Na oficiálním webu WoWs se objevil předběžný seznam změn k nadcházejícímu patchi 0.4.1. Novinek je tentokrát opravdu hodně, ale hlavně jsou opravdu užitečné. Vývojáři tentokráte opravdu vyslyšeli žádosti komunity a adresovali ty největší problémy, kterými současná verze WoWs trpí. Vezmeme to pěkně popořádku.

Hodnocené bitvy
Největší novinkou, která se objeví v 0.4.1 budou zajisté rankované bitvy. Celý systém nejvíce připomíná týmové bitvy, které znáte z WoT. Tedy dva týmy po 7 lidech s omezením tierů 6 a 7, letadlových lodí na jednu a bitevních lodí na dvě v týmu. Úspěchy i neúspěchy v rankovaných bitvách budou odměněny připsáním/stržením hvězdiček, které hráče následně posouvají mezi třemi ligami. Celý systém je zatím testovací fází (už jen proto, že není jasné zda budou týmy složeny náhodně, nebo se celý tým bude moci poskládat ručně) a do budoucna přináší první příslib kompetitivního hraní. Sezóna rankovaných bitev bude také časově omezena. Zajímavě vypadá i systém unikátních odměn pro úspěšné hráče. Tím lodičky konečně dostávají nový soutěžní rozměr a “měření virtuálních pindíků” může začít.

Nové mapy
Dalším velkým bonusem jsou také dvě nové mapy. Nebudeme si nalhávat, že současná repetice map je po chvílí hraní opravdu nudná a nové mapy potřebuje hra jako sůl. První z nich “The Strait” je inspirovaná bitvami ve Středozemním moři o Maltu a druhá “Solomon Islands” bitvou o Guadalcanal. Dále WG slibuje velké vylepšení současných map např. o lesy, džungli a podobně. Snad se brzy dočkáme i daleko lépe zpracovaného počasí (které námořní bitvy ovlivňovalo často více, než nepřítel) a dynamických efektů ve hře.

Velkých změn se dočká také nejpalčivější problém současného WoWs. Matchmaking letadlových lodí i matchmaking obecně. Letadlové lodě budou distribuovány striktně dle svého tieru a počtu na každé straně. Slíbeny jsou i velká vylepšení matchmakingu ostatních lodí. Letadlové lodě se dočkají i další změny, kterou je manuální práce se stíhacími letkami. Stíhací setupy na letadlových lodích tak snad konečně dostanou větší smysl.

Změny v balancu lodí jsou dalším vítaným vylepšením, protože současný stav je občas doslova šílený. Často se vám může stát, že plně vylepšená loď je mnohem horší, než loď předchozí (napr. Colorado) nebo viditelně slabší, než jiné lodě stejné třídy a tieru (např. Furutaka vs. Omaha).

Seznam změn ještě nebyl uvěřejněn, ale nejpalčivější lodě jsou určitě dobře známy. Nadšeni budou také majitelé prémiových lodí Sims a Yubari, které dostanou citelné vylepšení. Sims torpéda s delším dosahem a Yubari skill protiletadlové palby a potvrdí tak svou pozici nejlepší protiletadlové lodě nízkých tierů.

Další změny
Z dalších vylepšení jmenujme optimalizaci herního klienta, ovládacích grafických prvků a v neposlední řadě adresování velkého nešvaru poslední doby – driftování na hraniční čáře mapy, které začátečníkům ztěžuje míření. S blížícím se přidáním německé flotily do hry se WoWs pomalu dostává z dětské beta fáze a můžeme očekávat mnohem více zábavy a balancu. Všechny změny v novém patchi vypadají opravdu skvěle a vývojářům se podařilo velmi rychle reagovat na podněty hráčů. Pokud si WoWs tento přístup udrží, má se hráčská základna na co těšit a osud WoWp snad zůstane zapomenut.

Takže vydrhnout palubu a na bojová postavení!

Zdroj: http://worldofwarships.eu/cs/news/common/game-update-041-pt-announcement/

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekWargaming: Ztraceno v překladu
Další článekVýroční garáž: Speciální tanky
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

19 KOMENTÁŘŮ

 1. Na ty nové mapy se těším, budou se na nich super dělat historické bitvy 🙂

 2. stejně je nejlepší mapa “oceán” 😀 a ty letadlovky určitě,sice je fajn bejt jedina letadlovka pozdě v noci nebo brzo ráno,ale za ostatní nevýhody to nestojí…

 3. hmm sry ale je ta hra hratelna? alebo ide stale iba o stesti ze z 10 naboju trefi 5?lol

 4. Skoda 😀 Lubilo sa my ked som bol jedinou lietadlovkou v týme 🙂 Ale fakt tam je treba napravit ten MM vela krát sa my stalo ze sme boli 4 BB 4tieru proti 2BB 6 tieru a 2BB 5 tieru 🙂

 5. co sa tyka strelby na dialku, tam je toho este vela co vylepsovat.

  staci 3 vs 3 CC + 2/3 BB , a z bitky je nudne ostrelovanie na 13-15 km s obcasnym zasahom.
  Vecsinou koniec s “draw”.

  ovela lepsie / zaujimavejsie su bitky na 3-8km.
  Len tam je problem, ze jedna salva z BB a nazdar.

  a to nehovorim o US DD na otvorenom mori, resp. ked sa BB/CC drzia prec od ostrovcekov 🙂

 6. Čus…. Jsem na to zvědav…. Jen jestli to nebudou jen slova a skutek = 0.
  Za poslední dva týdny je to uplná katastrofa hrát…. Jsou dny kdy neviberu ani jeden nasobek na jakekoliv lodi…. Jak se hraje Vám??
  Měl jsem 54% vítezství, teď 48,3%… Co se to ……. děje??

  • LOL

   Houmer_ » Brutte_Cz 14 hodin nazpět

   a) souhra náhod a smůla na blbé týmy¨
   b) na vyšších tierech jsou lepší hráči a hůř se vyhrává
   c) na tiery které hraješ se dostali kompletní začátečníci a celý výsledek je jedna velká náhoda

   Důvodů je mraky, ale třeba T8 jsou teď naprosto o štěstí, protože Ataga si koupili i lidi, co nemají třeba ani T3 a jak to potom může dopadnout…

   • Důvodů je mraky, ale třeba T8 jsou teď naprosto o štěstí, protože Ataga si koupili i lidi, co nemají třeba ani T3 a jak to potom může dopadnout…

    Tohle je svatá pravda…… Nehrali ani closed betu a první co udělaji, že si koupi Atlantu, Atago a mysli si, že jsou ti nejlepší a hlavně nepotopitelní…. Doufejme, že aktualizace aspoň v něčem pomůže ( vyrovnání letadlovek). Asi tedy budu muset konvertovat abych poskočil na tier VIII a výš…. Fuj, to je ale hnus velebnosti…. 🙂

    • No já tím postem chtěl zatrollit – protože ti to psal Houmer_ na stránkách pod článkem o aktualizaci ;).

     Jinak uvidíme, já jsem momentálně na T4-5 a např. ten buff T5 Furutaky a Omahy bude super a myslím, že i níž tak bude ještě větší zábava…

Comments are closed.