St. Louis – další obr křižník

3

Poslední článek se zabýval Chesterem, tak dnes si vezmu na paškál jeho přímého pokračovatele, americký křižník na 3 tieru St. Louis.  S předchozím Chesterem měli pár podobných věcí, třeba to, že byly postaveny jen 3 kusy a období kdy byly postaveny.  St. Louis byla postavena dokonce dříve a v letech 1905-1906 uvedena do služby.

uss_milwaukee_c-21

Jednalo se o chráněné křižníky, krom pancéřové paluby měly i lehké pancéřování boků. Na to jak byly velké, bylo jejich pancéřování a výzbroj hodně slabé. Pokud jde o jejich osudy, tak krom USS Milwaukee, který ztroskotal v roce 1917 u Eureky v Kalifornii, absolutně nezajímavé. Lodě sloužily jako doprovod pro konvoje a po válce byly vyřazeny a sešrotovány.

uss_st_louis_c-20

St. Louis byla vyřazena roku 1922 a Charleston rok na to. Trup Charlestonu nakonec slouží jako vlnolam na ostrově Vancouver dodnes (to je ten ostrov, díky kterému vypadají planety v Stargate úplně stejně.)

uss_milwaukee_c-21_stranded

Je to další z těch obr velkých křižníků, které jsou snad z papíru. Pomalý a neefektivní. AA obrana taky nic moc. Na druhou stranu, těch slabých děl je opravdu hodně, takže tohle je loď pro absolutní nováčky a kropiče jako jsem já. Díky velké kadenci a spoustě děl se z vás stane snadno a rychle obrovský jehelníček sypající jednu ránu za druhou.

dry_dock_no-_2_looking_south-_uss_cheyenne_and_milwaukee_in_dock-_-_nara_-_299620

Při plném upgradu má dokonce víc HP, než japonský oponent Tenryu a skoro tolik co „Glo Glo piksla“ South Carolina. Bohužel nemá torpéda jako její japonský ekvivalent. Takže krom velké kadence a spousty děl mě tahle loď fakt ničím neoslovila.

Je to prostě obr loď s hromadou děl a hodně starým designem, který zrovna dvakrát nemusím. Po plném upgradování a chvilkovém hraní se tahle loď omrzela a já už za ní nikdy nehrál. Veškeré vzpomínky se hodně rychle vykouřily z hlavy a zůstala jen matná vzpomínka na to, co to asi je za loď.

Pro začátečníka dobrý, ale po roce ve hře na to člověk absolutně zapomene.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekĎalšie zmeny v 9.17.1
Další článekSeveroamerická LCS 28.1.
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Ten poslední obrázek moc ilustrativní není, v popředí je monitor třídy Arkansas a z křižníku tř. st. Louis za ním jsou vidět jen děla na boku a kus můstku s komínem…

    Mimochodem, St.L je spolu s Aurorou a Bogatyrem nejhorší noční můra zejména BB na tieru 3, jelikož nějaký inteligent vymyslel, že tyhle 3 křižníky budou mít necitadelové zásahy plnou boční stejně silné jako BB, ale s třikrát rychlejším reloadem, děly po celém obvodu co dokážou sledovat pohyblivý cíl, možností HE spamu se slušnou šancí na zapálení (a jistotou dmg do čehokoliv na svojem tieru), o cca 1km delším dostřelem než BB (což je zhovadilost par excellence, vzhledem k tomu, že už první dreadnoughty s 11″ a 12″ děly dokázaly vést efektivní mířenou palbu na vzdálenosti, na jaké 6″ děla nedokázala ani bombardovat na slepo – to je ostatně důvod proč Dreadnoughty s 8x 12″ děly vytlačily řadové ironclady s až stovkou děl menších ráží) a vlastně i o chlup lepší (ikdyž v praxi pořád mizernou) maximálkou a obratností, dost na to, aby si nebohou BB udrželi na dostřel, ale mimo její dostřel.
    Ale je fakt, že jakmile člověk zkusí aspoň tier 6 tak už se k těmhle třem neckám moc vracet nebude, ledaže by toužil po sealclubbingu nebohých chudáků v S. Carolinách, Kawachi a Nassau…

    • Není na škodu, když BBčkáři se už na 3tieru naučí základy boje s BB. Nebýt sám, chytře střílet, předvídavě manévrovat, dobře používat opravy a heal…

      • Spousta bbčkářů se to nenaučí ani na desítce 🙂 a nemožnost se bránit je spíš k nasrání. Ostatně já expil bogatyra když vyšly německý bb, tak vim že nebyl problém upálit dvě Nassau solo a neschytat od nich ani ránu… Samozřejmě kdyby s nima byl jinej křižník tak mi to vrátí, ale jde o to, že na tieru 3 jsou bb totálně bez dostřelu a nijak to většinu jejich hráčů neodnaučí bojovat na vyšších tierech na max. dálku ze zadních linií…

Comments are closed.