St. Louis – další obr křižník

3

Poslední článek se zabýval Chesterem, tak dnes si vezmu na paškál jeho přímého pokračovatele, americký křižník na 3 tieru St. Louis.  S předchozím Chesterem měli pár podobných věcí, třeba to, že byly postaveny jen 3 kusy a období kdy byly postaveny.  St. Louis byla postavena dokonce dříve a v letech 1905-1906 uvedena do služby.

uss_milwaukee_c-21

Jednalo se o chráněné křižníky, krom pancéřové paluby měly i lehké pancéřování boků. Na to jak byly velké, bylo jejich pancéřování a výzbroj hodně slabé. Pokud jde o jejich osudy, tak krom USS Milwaukee, který ztroskotal v roce 1917 u Eureky v Kalifornii, absolutně nezajímavé. Lodě sloužily jako doprovod pro konvoje a po válce byly vyřazeny a sešrotovány.

uss_st_louis_c-20

St. Louis byla vyřazena roku 1922 a Charleston rok na to. Trup Charlestonu nakonec slouží jako vlnolam na ostrově Vancouver dodnes (to je ten ostrov, díky kterému vypadají planety v Stargate úplně stejně.)

uss_milwaukee_c-21_stranded

Je to další z těch obr velkých křižníků, které jsou snad z papíru. Pomalý a neefektivní. AA obrana taky nic moc. Na druhou stranu, těch slabých děl je opravdu hodně, takže tohle je loď pro absolutní nováčky a kropiče jako jsem já. Díky velké kadenci a spoustě děl se z vás stane snadno a rychle obrovský jehelníček sypající jednu ránu za druhou.

dry_dock_no-_2_looking_south-_uss_cheyenne_and_milwaukee_in_dock-_-_nara_-_299620

Při plném upgradu má dokonce víc HP, než japonský oponent Tenryu a skoro tolik co „Glo Glo piksla“ South Carolina. Bohužel nemá torpéda jako její japonský ekvivalent. Takže krom velké kadence a spousty děl mě tahle loď fakt ničím neoslovila.

Je to prostě obr loď s hromadou děl a hodně starým designem, který zrovna dvakrát nemusím. Po plném upgradování a chvilkovém hraní se tahle loď omrzela a já už za ní nikdy nehrál. Veškeré vzpomínky se hodně rychle vykouřily z hlavy a zůstala jen matná vzpomínka na to, co to asi je za loď.

Pro začátečníka dobrý, ale po roce ve hře na to člověk absolutně zapomene.

Sdílejte
Předchozí článekĎalšie zmeny v 9.17.1
Další článekSeveroamerická LCS 28.1.
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Ten poslední obrázek moc ilustrativní není, v popředí je monitor třídy Arkansas a z křižníku tř. st. Louis za ním jsou vidět jen děla na boku a kus můstku s komínem…

    Mimochodem, St.L je spolu s Aurorou a Bogatyrem nejhorší noční můra zejména BB na tieru 3, jelikož nějaký inteligent vymyslel, že tyhle 3 křižníky budou mít necitadelové zásahy plnou boční stejně silné jako BB, ale s třikrát rychlejším reloadem, děly po celém obvodu co dokážou sledovat pohyblivý cíl, možností HE spamu se slušnou šancí na zapálení (a jistotou dmg do čehokoliv na svojem tieru), o cca 1km delším dostřelem než BB (což je zhovadilost par excellence, vzhledem k tomu, že už první dreadnoughty s 11″ a 12″ děly dokázaly vést efektivní mířenou palbu na vzdálenosti, na jaké 6″ děla nedokázala ani bombardovat na slepo – to je ostatně důvod proč Dreadnoughty s 8x 12″ děly vytlačily řadové ironclady s až stovkou děl menších ráží) a vlastně i o chlup lepší (ikdyž v praxi pořád mizernou) maximálkou a obratností, dost na to, aby si nebohou BB udrželi na dostřel, ale mimo její dostřel.
    Ale je fakt, že jakmile člověk zkusí aspoň tier 6 tak už se k těmhle třem neckám moc vracet nebude, ledaže by toužil po sealclubbingu nebohých chudáků v S. Carolinách, Kawachi a Nassau…

    • Není na škodu, když BBčkáři se už na 3tieru naučí základy boje s BB. Nebýt sám, chytře střílet, předvídavě manévrovat, dobře používat opravy a heal…

      • Spousta bbčkářů se to nenaučí ani na desítce 🙂 a nemožnost se bránit je spíš k nasrání. Ostatně já expil bogatyra když vyšly německý bb, tak vim že nebyl problém upálit dvě Nassau solo a neschytat od nich ani ránu… Samozřejmě kdyby s nima byl jinej křižník tak mi to vrátí, ale jde o to, že na tieru 3 jsou bb totálně bez dostřelu a nijak to většinu jejich hráčů neodnaučí bojovat na vyšších tierech na max. dálku ze zadních linií…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Přihlášení pomocí Wargaming.net ID