South Carolina Tier III- “Glo glo piksla”

2

South Carolina, úplně první bitevní loď na 3 tieru v americkém vývojovém stromě, ale také úplně první loď, která kdy byla v této hře. Společně s Japonským Kawachi samozřejmě. Jelikož jsem člověk preferující velké těžké bitevní lodě a nemám rád sushi, rozhodl jsem se při hraní v betě pro Hamburgerožrouty a jejich „Karolínku,“ jak jsem ji začal familiárně přezdívat.

Co si k historii této lodičky říci?

uss_south_carolina_1908_title

Jedná se o první dreadnought amerického námořnictva a díky velikosti nesla jen omezený počet výzbroje a navíc to byl i celkem velký šnek. Ale něco se jí nechat muselo, byla to první loď, která dokázala střílet v takzvané superpozici, což je palba ze všech hlavních děl najednou v boční pozici. V době, kdy tato loď byla navržena a postavena, se pořád věřilo, že námořní boje budou probíhat na krátkou vzdálenost za pomoci rychlé palby mnoha menších děl, jak tomu bylo v předchozích staletích.

Ovšem velice rychle se začalo přicházet na to, že velká děla s větším dosahem jsou budoucnost. Jakmile se tato myšlenka začala šířit, získávala více a více zastánců. Proto americký kongres schválil, aby americké námořnictvo postavilo dvě lodě o výtlaku 16 000 tun. Byly pojmenovány South Carolina a Michigan, proto je tato třída lodí taktéž známá pod jménem druhé lodi.

Díky limitacím tonáže, muselo dojít k hromadě úprav a omezení. Od skladu munice po pancíř, muselo dojít ke změnám, které loď v něčem omezily. A to hlavně v rychlosti. Byla pomalejší než HMS Dreadnought, loď která byla takovým heroldem nové éry námořního boje.

Obě lodi třídy South Carolina byly překvapivě rychle potlačeny a nahrazeny tzv. superdreadnoughty, které byly rychlejší a silnější než tyto dvě lodě.

Roku 1922 byly vyřazeny a časem sešrotovány. Smutný konec.

A teď něco veselejšího a to herní model této lodi!

uss_south_carolina_bb

Nebo snad ani ne…

Jak jsem uvedl na začátku, South Carolina je první americkou a jednou z prvních bitevek, co kdy ve hře byly. Hned při první hře mě čekal za tuto loď šok. Děla pomalá, nabíjení dlouhé a nevycvičený velitel si na své fakt nepřijde.

Člověk řešící všechno hurá metodou, se velice rychle stává, i se svou lodí, novým korálovým útesem na dně oceánu. Tahle loď dokáže osvětlit základy boje za bitevky, ovšem velice rychle a bolestivě zjistíte, že tato loď je prakticky okamžitě utlačena vyššími tiery bitevek. Má sice velká děla na svůj tier a onu opěvovanou superpozici, ovšem to vše je utopeno malou rychlostí, špatnou sekundární výbavou, etc..

Na fórech jsem našel kdysi fór, že než se South Carolinou někam doplujete, stihnete si uvařit čaj. Není to daleko od pravdy. Ta loď je pomalá a smahne vás prakticky cokoliv. Pro nováčky je tahle „glo glo piksla,“ jak jsem ji začal přezdívat, sbírkou frustrujících zážitků a ódou na rozmlácenou klávesnici, pěstí do stolu, monitoru a procházejícího kocoura vaší přítelkyně.

Z mých slov je asi jasné, že tahle loď mi k srdci opravdu nepřirostla. Je pomalá, není nějak extra pohledná ani zajímavá a prakticky hned jste vyřazeni, pokud tam vůbec doplujete.

Moje rada na závěr pro tuto loď?

Zjistěte, jak se ovládá a bojuje s bitevkou, sesbírejte xp na Wyoming a vypadněte! Nebo vám jebne…

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekVypleňte Ježíškův konvoj!
Další článekLeberecht Maass v podání Houmera
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Pekný článok, Poprosím na budúce bez vulgarizmu, ďakujem

  2. “Děla v superpozicích” neznamená, že mohou všechny střílet v plné boční, ale že se B nachází za a nad A a Y před a nad Z, tedy se může každý pár kromě boční palby zůčastnit i čelní palby.

    Např. u křižníků tř. Myōkō jsou věže B a Y v superpozici, ale C věž je ve stejné úrovni jako A a níž než B, tedy není v superpozici. Boční palby se přesto pořád účastní.

Comments are closed.