Phoenix – Konečně lepší křižník… i když…

3

V rámci naší cesty po amerických křižnících se zastavíme na IV tieru u křižníku Phoenix.

Je to jeden z mála projektů, které nebyly nikdy realizovány Američany a jsou ve hře. V podstatě se z toho vyvinula další tier a to Omaha. Historie je tudíž velmi krátká, ale co si budeme povídat, loď samotná stojí za to.

s584093

Ať už v tom pozitivním, či negativním slova smyslu. Phoenix je přerostlý papírák. Prdlačky to vydrží, ale počet děl a salvy z něj jsou dobré. Je to jeden z těch strojů, které se dají označit za nejhorší ze hry. Když jsem tak probrouzdával fóra, abych si vzpomněl, co se o této lodi říká, hned mi vyjely nadávky hráčů. Pouze 2 torpéda, ale dá se říci, že dost hráčů si toho ani nevšimne, nebo lépe neuvědomí, že ten křižník torpéda má.

Je opravdu vidět, že se z tohoto projektu v historii vyvinula následující Omaha. Je lepší prakticky ve všem.

Co je na této lodi dobrého? Moc toho není, zápory bohužel převládají. Hlavním kladem je dobrá manévrovatelnost a po vylepšení i kadence děl.

Zápory? Jak jsem řekl, je to papírák. Dalším záporem je absolutně špatná protiletadlová obrana. U jiné lodi se mi nikdy nestalo, aby obrana prakticky nic netrefila a já šel ke dnu ještě před bojem, protože si mě vyhlédl týpek s letadlovkou a poslal to na mě jedním vrzem.

I přes tyhle všechny problémy jsem si tuhle loď náramně užil. Nevím proč, dařilo se mi s ní a to tak, že i celkem dost. Za tuhle loď je i občas radost hrát. Lepší než předchozí kousky, to stoprocentně. Více zábavná než další kousky, ani za boha.. Tahle loď je opět předehrou pro něco lepšího, ale tentokrát to není katastrofa jako předtím.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekeSport: Fnatic vs Misfits
Další článekSuper Bowl reklamy od WG
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.

3 KOMENTÁŘŮ

 1. Je fajn že vzniká určitý přehled o jednotlivých lodích, nejeden začátečník to jistě ocení, ale je nutné se u popisu těchto lodí tolik opakovat? Stále jen, tragedie, papír, jedna z nejhorších lodí atd.?
  To že následný tier je lepší, to je přece základ, potkává také vyšší tiery, tak by měl být lepší…

  Vzato obráceně, u kolika lodí se dá říci že jejich pancíř podrží? Německé a pár amerických BB.
  U kolika lodí se dá říci že předčí následný tier ve své větvi? staré Minekaze, Kiev…?

  Ano, snadno se stane že loď je zábavnější než následný tier, ale to bývá i tím jaké potkává protivníky, aneb např. Konig je fajn zábavná BB, ale také proto že nepotkává tier 8 atd.

  Možná by nebylo od věci, kdyby autor si s lodí o které píše a vzpomíná na pocity když ji hrál a pročítá fóra, dal pět, deset čerstvých bitev a snažil se blíže popsat specifika konkrétní lodi.

  Díky.

 2. Abych to ještě konstruktivně doplnil, já si vzpomínám, že na Phoenixu i po vyzkoumání druhého trupu bylo lepší ponechat ten první. Bylo to kvůli kombinaci děl a torpédometů, kdy vylepšení nepokrylo ztráty.
  Pochopitelně jde i o to jak kdo s ní hraje, ale právě protože má relativně nízkou odolnost, je lepší střílet z krytí dalších lodí, ostrovů, smoku od DD apod, nebo vytrvale manévrovat a pak jsou priority jiné než na klasický otevřený boj bokem k nepříteli, což pro tuhle loď bývá rychlá smrt.

Comments are closed.