Orlan – sovětský panáček voděnky

0
Orlan

Bavorskou klobásu jsme tu měli, Hamburger taky, tak proč to nezapít panákem vodky, že? Tudíž je asi jasné, jakou loď si dnes vezmu na paškál. Pokud jste nečetli nadpis, tak se pustím do Orlanu, úplně první ruské lodi.

Orlan byla určena k operacím v ostrovních vodách, opět se jedná spíše o dělovou loď. Historii skutečného předobrazu Orlanu jsem bohužel nenašel. Jedná se totiž o projekt z roku 1941, který podle všeho byl na pár papírech a nikdy se nedostal dále.  Je to stejné, jako většina ruského stromu. Vše převážně podle nákresů, které se nerealizovaly.

To by bylo k historii. Teď něco k herní lodičce. Pokud jde o design a jak loď je vymodelovaná, není problém. Vypadá věrohodně a dobře se navíc hýbe. Tahle loď má velkou výhodu – manévrovatelnost.  Maskování, kdy jste s nepřítelem přijeli prakticky na pár metrů a on vás teprve zmerčil, patřilo k těm velmi dobrým věcem. 130mm děla bývala dobrým materiálem k vyrábění cedníků z nepřítele.

Proč bývala? Hned vysvětlím.

Za tuhle loď jsem hrál hned, jak vyšli Rusové. Problém nastal po pár updatech, které tuhle loď poslaly rovnou ke dnu.

Zmizela AP munice, HE munice je nějaká slabá, tudíž se z lodi stalo plivátko s velkým dostřelem, ale malým účinkem. Tohle je přesný příklad toho, jak občas může být loď patchi ubita.  To znamená, že nyní bych tuhle pikslu nedoporučil amatérovi, ale spíše už zkušenému hráči, který tak nějak tuší, do jakého herního gulagu se vydává.

Ta loď mi nesedí, totálně. Tahle loď, dokud byla taková, jaká byla při vypuštění, nebylo o ní pochyb, byl to král Tieru I, ale teď? Vrak, kterej rychle odjezdit a co nejrychleji fuč, jinak vám hrábne.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekAdventní parodář: Fury
Další článekWG Fest: Ďalšie informácie
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.