Neviditelný ničitel Colbert

0

Nějakou dobu Wargaming testoval několik nových lodí, z nichž nejzajímavější z nich je nepochybně francouzský lehký křižník „Colbert“ sedící na úrovni X. Loď vstoupila do služby v roce 1956 jako protiletadlový křižník (poslední klasická loď tohoto typu, kde byl důraz kladen na dělostřelecké vyzbrojování). Ale jeden po druhém …

shot-19.08.05_09.03.16-0423

Ve hře je loď tak silná, jako ve skutečnosti. Hlavní výzbroj je šestnáct univerzálních kanónů ráže 127 milimetrů, umístěných na osmi věžích se dvěma odděleními (čtyři na přídi a zádi). Jejich silná stránka je rychlost střelby (doba nabíjení je 3 sekundy!), umožňuje doslova zaplavit nepřítele střelami! Kromě toho je loď vyzbrojena dvaceti protiletadlovými děly ráže 57 mm (rozteč 10 x 2), což z ní dělá velmi nebezpečného protivníka pro citlivá letadla. Díky ráži hlavní výzbroje, je tato loď  skutečným zabijákem torpédoborců a s ostatními křižníky si dokáže docela dobře poradit. Když však narazíme na nepřátelskou bitevní loď, můžeme provést klasický francouzský vojenský manévr a mučit nepřítele dlouhodobým útěkem (což při maximální rychlosti nad 40 uzlů není velký problém). Ono to možná nezní dobře, nicméně je to to nejlepší co můžete udělat.

Hraní s touto lodí se liší od hraní s jinými loděmi této třídy. Loď je potřeba hrát spíš jako překvapivého ničitele. Vysoká maximální rychlost, dobrá manévrovatelnost a velká rychlost střelby znamenají, že dostanete malý destrukční stroj. Když přidáme detekční hladinu 9,8 km z povrchu a 6 km ze vzduchu, dostanete zajímavé neviditelné plavidlo!

Bohužel, ne všechno je tak barevné, jak byste chtěli. Budete pravděpodobně narážet na neustálý nedostatek torpéd. Bohužel něco za něco. Silná protiletadlová palebná síla, dobrá manévrovatelnost a rychlost, ale naprostá bezbrannost v boji proti bitevním lodím a těžkým křižníkům.

Nyní hlavní otázka, vzít nebo ne? Jsem dost v rozpacích, zatím bych si nechal verdikt na pozdější dobu, až loď pořádně otestuji.

 

Neviditelný ničitel Colbert
Ohodnoťte tento článek!
2.33 (46.67%) 3 hlas/ů