Lodička na začátek- Hermelin

3

Zdravím vás, jsem zde nový redaktor a budu pracovat na sérii článků o World of Warships. Budu se podepisovat RedButcher a moje články budou čistě o lodích. Zatím. Systém bude takový, že představím krátké pojednání o nějakém plavidle z hlediska historie, pak společně s nějakými daty ze hry popíši, jak se mi za danou loď hrálo, jestli jsem si ji užíval, nebo nikoliv.

Takže se rovnou do toho pustíme

Jako první si vezmu na paškál hned první německou loď. Protože jak je známo, v českých končinách spousta hráčů hraje s velkou oblibou za Němce, neboli Nácky, Fritze, Nágly, etc.

Já do této skupiny nepatřím. Já si nikdy Němce neoblíbil v žádné hře. Ve War Thunderu jsem jezdil tanky za Američany, létal za Rusy. V lodích jezdím primárně Američany, protože mi sedí styl jejich bitevek.

xcyxc

obrázek z https://gamemodels3d.com/worldofwarships/vehicles/pgsc001

Teď se pustíme trošku do historie této lodičky. A bude to velice krátké, protože prakticky žádná není. Hermelin byl projekt plavidla schopného operací na mořích, ovšem jeho primárním úkolem mělo být hlídání německých kolonií za WW1.

No, a jelikož po WW1 Němci o všechny své kolonie přišli, nebyl už tak nějak důvod tuto loď stavět a uvádět do služby. Hermelin nebyl navrhován jako křižník, jak je uváděno ve hře, ale spíše dělová loď. Spíše se dá označit za mezistupeň.

Loď samotná přišla do hry s patchem 0.5.13 a linií německých křižníků. Dvě věže s děly o ráži 128 mm působily na mě do začátku vcelku slušně. Ovšem jejich otáčení je poněkud pomalejší. Protiletadlová obrana je nejlepší v celém Tieru. Loď ve svém designu opravdu připomínala staré prvoválečné říční lodě a při připojení do hry se dala vcelku dobře ovládat.

Manévrovatelnost dobrá a pancíř je rozhodně lepší než u ruského Orlanu. Ovšem má oproti ruské lodi jednu velkou nevýhodu.

Dostřel

7.8 pro Hermelin a 8.8 pro Orlan. Co to znamená, celý jeden kilometr náskok, pokud na onen Orlan narazíte. Když to zběžně porovnám s ostatními loděmi, Hermelin má prakticky nejmenší dostřel na prvním Tieru. Orlan asi největší.

Ten menší dostřel místy dost rozhoduje o tom, zdali z přestřelky vyjdete jako vítěz, nebo se z vás stane ke dnu jdoucí smažák a olejová skvrna na hladině. Silnější pancíř a ostatní atributy to více méně kompenzují, ale je to jeden z hlavních důvodů, proč jsem si oblíbil více Orlan, nebo americké Erie.

Hermelin je, co si budeme nalhávat, dobrá loď do začátku, ale nic víc. Já si s ní moc neužil, odjel pár bitviček a jakmile byly kredity a „ikspéčka,“ šel jinam a už se k lodi nevrátil. Není na ní nic zapamatovatelného. Je to start za legendárními kousky, ale jakmile těch legendárních kousků, nebo aspoň Tier III dosáhnete, už si na tuhle lodičku nevzpomenete ani za boha.

wows_screens_vessels_hermelin

Ohodnoťte tento článek!
ZDROJWorld of Warships
Sdílejte
Předchozí článekAdventný kalendár: KV-5
Další článekGraves, op damage v jungli
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Zdravím, procházím si tuto stránku a musím bohužel přiznat, že téměř každý článek mě něčím zaujme a opravdu to není informace v článku obsažená. Je mi líto vidět, jak slavný excalibur klesl.
    Pane Klimeš, neberte to prosím osobně, že píšu právě k vašemu článku, ale jako dlouholetý hráč WoT a v poslední době i WoWs jsem se zaujetím začal váš článek číst a jaké bylo mé zděšení, když jsem objevil ohromnou pravopisnou hrubku ( Dvě věže s děli o ráži 128 mm působily na mě do začátku vcelku slušně )..to je chyba, za kterou by se mohl stydět už žák základní školy a opravdu bych ji nečekal v článku, který vyjde pod jménem Excaliburu. Je mi jasné, že to není jen vaše chyba, ale že zde těžce selhala korektura, protože pokud by tento článek někdo opravoval, tak by ho nikdy nemohl publikovat a pokud si myslíte, že publikace na ,,webu” má nižší hodnotu než ta tištěná, tak vás mohu ujistit, že to tak není. Všiml jsem si, že se tato stránka chlubí podporou MF dnes a jsem si jistý, že 90% článků by korekturou MF dnes nemohlo projít. Nejsou to jen články o WoT nebo WoWs, spoustu chyb a hlavně strašné stylistické nedostatky jsem objevil i ve spoustě dalších článků i o jiných hrách.
    Tento komentář není mířený na jednotlivé ,,redaktory”, ale spíše na ty, kteří jim dělají korekturu….zkuste se zamyslet a místo, abyste chrlili desítky článků, jejichž hodnota je nižší než slohová práce žáka prvního stupně základní školy, tak zapracujte na korektuře a pokuste se redaktory poučit z chyb, které dělají.

  2. Bohužel, tohle je moje chyba a prostě lidský faktor nikdy vyloučit nelze. Děkuji za upozornění. Jen pro info MF dnes a MF jsou dvě rozdílné firmy.

Comments are closed.