König Albert

0

Vyplatí se koupit si tuto novou námořní bestii? Nebo je to jen další nezajímavý malý tier? Čtěte a budete překvapeni.

Výzbroj
Předně tu máme deset 305mm děl s dostřelem 10.8km (otáčení 3°/s) a AP municí schopnou udělit 8.300 poškození za citadelu, což je na tieru 3 velice slušné, navíc pro německé bitevní lodě typickou velmi početnou a silnou sekundární výzbroj, dvanáct 88mm a čtrnáct 150mm kanónů s dostřelem 4km. Rozmístění je stejné jako u Kaisera, takže je velice složité střílet na cíl z více než osmi děl, pokud nechcete nepříteli ukázat celý bok. Na svůj malý tier jsou děla i poměrně přesná.

Obrana
Velmi vysoký počet hitpointů a to 41.300 v kombinaci s malou a prakticky neprostřelitelnou citadelou bráněnou 265mm pancíře dělá z této lodi opravdový postrach. Když se dostanete do bitvy jako nejvyšší tier užijete si ohromné množství zábavy a zadostiučinění při posílání protivností jako je St. Louis na jednu salvu na výlet do hlubin mořských. Zbytek pancéřování se pohybuje kolem 19mm a je to vzhledem k úhlům naprosto nedostačující.
A tady se dostáváme k první nevýhodě – redukce poškození torpédy pouhopouhých 19%, to je na bitevní loď opravdu hodně málo a nezlepší se to ani obratností, 600m na otočení lodi, 12,1s na otočení kormidla a maximální rychlost 21 uzlů. Chvilka nepozornosti a špatné předvídání situace vás tedy může stát život. Přitom loď má i na modelu vidět obranné prostředky proti torpédům, bohužel je nejde použít.

Pozemní detekce 11,2km (při palbě +9,2km), letecká detekce 9,8km.
Detekční rádius je tedy větší než dostřel.

Možná se vám teď bude zdát, že König Albert není nic moc, ale opak je pravdou. Na svém tieru je tak nechutně moc OP, že by se měl stát povinnou výbavou každého, kdo se chce po pár špatných bitvách uklidnit, nebo jen má rád bitevní lodě.

Ohodnoťte tento článek!