Kirov- Vasilij Zajcev mezi loděmi

1

Kirov. Spoustě starších hráčů se při zmínce tohoto jména vybaví obrovská vzducholoď z Red Alert série. Nejinak je tomu i u mě. Ovšem ve World of Warships je to jeden z ruských křižníků. Konkrétně na Tieru V. Třída lodí pojmenovaná po komunistickém papaláši, kterého zezadu zastřelil do krku jeho osobní strážce a dal tím Stalinovi záminku provést v Rusku zas jednou odčítání lidu.

kirov1941-2

Teď k lodičce samotné. Kirov byl nazvaný Projekt 26. Jednalo se o šestici křižníků postavených v 30. letech. Po postavení prvních dvou lodí bylo vylepšeno pancéřování a následující lodě byly označovány jako třída Maxim Gorky. Designově se konstruktéři inspirovali v italském lehkém Raimondo Montecuccoli a bylo jim asistováno italskou společností Ansaldo.

První dvě z lodí byly nasazeny na Baltu a Černém Moři a poslední dvě na Dálném Východě a nezasáhly do bojů v druhé světové válce. Čtyři lodě bombardovaly německé vojáky a základny při útoku na Sovětský svaz v roce 1941 a sloužily jako podpora. Všechny lodě přežily válku a po válce sloužily k výcviku do roku 1970, kdy byly sešrotovány.

voroshilovfur

Lodě v této třídě se jmenovaly Kirov, Vorošilov, Maxim Gorky, Molotov, Kaganovich a Kalinin. Každá z těch šesti lodí měla svoji specifickou historii a ačkoli Kirov byl postaven jako první, byl sešrotován jako poslední.

Je zajímavé, že ve hře se uvádí pouze dvě postavené lodě této třídy. Je to z části pravda, pokud budeme počítat pouze první dvě lodě, tedy čistý Projekt 26. Ostatní lodě této třídy a vycházející z těchto návrhu měly označení jako Projekt 26bis a Projekt 26bis2. To znamená, že ve hře je loď vymodelovaná podle prvních dvou lodí.

Co k hernímu modelu?

Já ji začal přezdívat Vasilij Zajcev, protože je to takový velký odstřelovač. 180mm děla s velkým dostřelem a dobrou kadencí donutí každého stáhnout se, pokud o vás neví a nemá vás na dostřel. Pak máte pro změnu problém vy.

Manévrovatelnost lodi a její pancéřování je slušně řečeno na kačenku. Když k tomu přidáte citadelu jak kráva, je jasné, že v přímém střetu tahle loď dvakrát neobstojí. Pokud na vás jdou letadla, jste v suchu, protože protiletadlová obrana téhle lodi je opravdu efektivní a stalo se mi několikrát, že jsem s ní vyřídil torpédové bombardéry dřív, než stačily poslat svoje doutníky. Na druhou stranu, máte možnost vypustit průzkumné letadlo, čímž se vám podaří protivníka odhalit ještě dřív, jediný z křižníků, co to ještě umí je Murmansk.

Celkově jsem si s touhle lodí hodně užil. Ať už dobrého, či zlého. Hodně dlouho mi trvalo zkousnout taktiku, kdy se člověk musel schovat za ostrovem, lehce vyplout, vypálit a kurevsky rychle zmizet zpátky, jinak šel ke dnu. Silueta lodi je taktéž dost velká, takže odhalení je prakticky instantní. Proto ta přezdívka Vasilij Zajcev. Tahle loď je prostě snajpr nejvyššího kalibru, ale v přímém boji nemá proti ničemu šanci, maximálně proti torpédoborci.

Tuhle loď doporučuju všem, co nemusí taktiku rychlého hrrr boje na blízko, ale na pomalé střílení na větší vzdálenosti. Je pravda, že s kamarádem jsem se díky tomu dost často hádal. Proč? On tuhle taktiku nesnáší, já si na ni zvykl a celkem oblíbil.

Za sebe jednoznačně doporučuji. Vždyť ta loď má i vlastní památník. 🙂

kirov_forward_turrets_2

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekZabanováno více než 10 000 účtů
Další článekZmeny mapy Posvátné údolí
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.