Erie: Moje úplně první loď

0

Jedná se o první loď za slavný národ zocelený hamburgery a hot dogy – křižník Erie. Tohle byla v podstatě i moje první loď, se kterou jsem v této hře hrál.

Proč?

Hry se účastním s kolísavou aktivitou již od Closed Bety a tehdy Sushi a Hamburgerstán byly jediné dostupné země a to ještě bez letadlovek. Tudíž Erie byla do úplného začátku jasná volba.

Něco málo o historii, která zde, na rozdíl od Hermelinu, je. Třída lodí Erie byla navržena v roce 1932 a jednalo se o námořní dělový člun určený primárně pro hlídkování. V této třídě byly dvě lodě – USS Erie a USS Charleston. Obě lodi byly zařazeny do služby v roce 1936.

USS Erie se konce války nedočkala, byla totiž torpédována německou ponorkou, dostala se na mělčinu a později byla sešrotována. Charleston měl více štěstí a v roce 1946 byl vyřazen z aktivní služby a do roku 1959 sloužil v námořní akademii a poté byl sešrotován.

To byla opravdu zběžná historie lodí této třídy. Je zajímavé, jak se tehdy dokázala loď o výtlaku 2 880 tun při plném naložení rychle postavit. Od prvotního návrhu v roce 1932, přes spuštění na vodu v roce 1934 po aktivní službu hned z kraje roku 1936. Další zajímavostí bylo, že lodě byly pojmenovány podle měst, kde byly postaveny a stavba každé byla sponzorována jinou firmou.

Dnes by to už tak rychlé asi nebylo …

Co nám tato loďka může do začátku hry nabídnout? 152 mm/47 Mk17 děla, maximální rychlost 20 uzlů, což z ní dělá nejrychlejší loď prvního tieru. Pancíř je pro první tier taktéž velmi dobrý. Další věcí, kterou je nutno pochválit, je malý rozptyl střel (kdo zažil nevycvičeného velitele v Kirovu, nebo nějaké bitevce, tak ví o čem mluvím).

Pro mě to byla perfektní loď, to se musí uznat. Hned jsem se s ní pustil do bitvy a s hrdým Urááá rozpálil kotle naplno. Při setkání s prvním kontaktem se tvrdě pustil do bitvy a nebál se toho, že by mě můj tým nepodpořil. Pak přišel druhý kontakt, třetí… čtvrtý… a najednou na mě šla půlka nepřátelského týmu. A já byl tak v pěkném loji.

Obrovská rychlost je totiž i hlavní slabinou této lodi. Hned na začátku to totiž rozpálíte na plný kotel, řítíte se je jak dvacetiletej frajírek v otcově Bávu… a svému týmu prostě ujedete. Tudíž se mi zpočátku stávalo, že jsem ve výše uvedené situaci ocitl vícekrát, než by bylo zdrávo pro mé nervy.

Ale jakmile se člověk naučil využívat přednosti lodi k jejímu prospěchu, vše se otočilo. Tahle loď je vcelku dobrá pro úplné nováčky a upřímně, oproti Hermelinu se mi s ní plulo i mnohem lépe. V podstatě Erie je loď, která mě dostala do hry a vysvětlila mi, jak se tahle hra hraje. Takže pokud máte vyšší Tier, neváhejte se k této lodi občas vrátit, zvlášť, když teď můžete mít k jakékoliv americké lodi Stevena Seagala!

Ohodnoťte tento článek!
ZDROJhttp://worldofwarships.eu
Sdílejte
Předchozí článekWinter Event: Mei’s Snowball Offensive
Další článekNávod: Vi
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.