Chester – Magnet na torpéda

0

Pro dnešek jsem si připravil Chester – průzkumný křižník a zároveň americký křižník na 2 tieru. Co si o této lodičce řekneme hezkého a nehezkého?

Jak už jsem zmínil, jednalo se o průzkumný křižník, který měl zajišťovat průzkum pro flotilu. Byla schválena trojice lodí v roce 1904, objednány ve fiskálním roce 1905 a dokončeny roku 1908. Lodě se jmenovaly Chester, Birmingham a Salem. Chester byl později přejmenován na York, aby uvolnil jméno pro jinou loď. Účastnil se několika konfliktů i mimo první světovou, například okupace Veracruz, kde sehrál klíčovou roli. Všechny tři lodě se během první světové účastnily doprovodu konvojů a hlídkovaly v Karibiku.

usschestercl1

Po válce byly průzkumné křižníky přeznačeny na lehké křižníky a to v roce 1920. Tyto tři lodě byly později v letech 1921 až 1923 vyřazeny a v souladu s Londýnskou námořní dohodou roku 1930 sešrotovány.

Co k této lodi říci ve hře?

Popravdě, jediné, co si z hraní s touto lodí pamatuji, je to, že jsem tomu přezdíval magnet na torpéda. Hrál jsem za ni již v Betě a pak se k té lodi již nevrátil. Nebyl důvod. Je to jeden z těch kousků, za které si zahrajete jen proto, abyste se dostali dále k těm slavnějším. Magnet na torpéda bylo dáno díky její velikosti. Mnohokrát se ke mně dostal nějaký torpédoborec a poslal mě ke dnu jednou salvou, ano jsem sice noob a tehdy dokonce tuplovaný, ale u této lodi to byl celkem extrém.

Navíc, když jste měli tu smůlu a potkali jste bitevku na třetím tieru osamotě. Konec byl jasný dopředu. Dostřel děl tomu všemu taky moc nepomohl a pancíř byl tak měkký, že bych si do něj mohl každé ráno balit svačinu do práce.

Na druhou stranu, loď byla rychlá a při plném upgradu z ní byl takový malý prototyp St. Louis. Když jste spolupracovali ve skupinách, hned se s lodí hrálo lépe, ovšem kdy narazíte na spolupracující hráče, že? Obzvlášť na prvních tierech, kdy se hráči ve hře rozkoukávají a pletou si tlačítka dopředu a dozadu.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekBastion dostane buff?
Další článekLT vz. 38 – přestavby (část 3)
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.