Budyonny – Kirov na steroidech

1

Budyonny je přímým nástupcem Kirova v ruské linii křižníků, tedy Tier 6. Původně se jednalo o Projekt 94. Bohužel když už byla stavba na spadnutní, Německo napadlo SSSR a spousta projektů skončila kdesi v koši, či v archivu. Tohle je jeden z nich.

 

Celá loď je více méně výmysl z dokumentů v archivech. Název Budyonny byl ve hře dán lodi proto, aby se dodržela tradice sovětského námořnictva pojmenovávat třídy lodí podle různých komunistických funkcionářích. Kirov toho byl příkladem.

world-of-warships-03-18-2017-22-18-11-05

Budyonny byl sovětský maršál, který za občanské války přeběhl k rudým. Vzhledem k tomu, že to byl maršál jezdectva, známý svým hlubokým vztahem k němu, je pojmenování třídy lodí z jistého úhlu pohledu celkem vtipné.

Nyní již k samotné lodi. Pokud Kirovu seberete 180 mm děla, dáte menší kalibr s vyšší kadencí a do zádi lodi zapíchnete pumpičku a budete hodně dlouho pumpovat, voilá máte Budyonny. Tahle loď není v podstatě nic jiného, než Kirov na steroidech s děly menší ráže.

world-of-warships-03-18-2017-22-17-56-02

Pancíř lepší, protiletadlová obrana a to samé platí i pro sekundární děla. Díky tomu si s Budyonnym užije člověk milující Kirova. Dostane v podstatě to samé, v některých ohledech vylepšené a to je v podstatě vše.

Budyonny má několik malých nevýhod, které se vám mohou stát mnohdy osudným. Jedním z těch větších je opravdu pomalé otáčení kormidla. Loď je rychlá, to ano, ale stejný problém jako u Kirova, jen ne tak markantní. Rozpálíte to na plný kotel do žáru bitvy a najednou jste v chumlu nepřátel a nemůžete manévrovat. Veškeré korekce kurzu jsou pomalé, tudíž někdo s lepším střeleckým umem vás dostane okamžitě.

world-of-warships-03-18-2017-22-17-59-03

To platí dvojnásob, pokud máte to štěstí a narazíte na bitevní loď. Pokud je to německá bitevní loď, rovnou si dejte panáka vodky na zapití ztráty lodě. Když však máte štěstí, ustřílíte i New Mexico. Záleží opravdu na zkušenostech hráčů.

world-of-warships-03-18-2017-22-17-50-01

Ve finále je Budyonny dobrým nástupcem Kirova. Oproti svému předchůdci se hráči nemusí díky lepšímu pancíři tolik bát vystrčit hlavu a protiletadlová obrana je slušná metla. Hru za něj si spousta hráčů rozhodně užije, pokud pochopili styl hry za Kirov. Pokud ne, mohou míti trochu problém. Jednoznačně doporučuji.

Budyonny – Kirov na steroidech
Ohodnoťte tento článek!
4.75 (95%) 4 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.