Armada – Großer Kurfürst

2

Nejzlejší ze všech lodí v německém Tech-Tree ve World of Warships, bitevní loď Großer Kurfürst. Ta je v centru pozornosti v nejnovější epizodě seriálu Armada.

Trocha historie z Wikipedie:

Großer Kurfürst byla věžová bitevní loď německého císařského námořnictva třídy Preussen, která se potopila dne 31. května 1878 nedaleko anglických břehů u Plymouthu po srážce s bitevní lodí SMS König Wilhelm.

Na svou první, a zároveň poslední plavbu vyplul Großer Kurfürst dne 29. května 1878, spolu se sesterskými loděmi SMS Friedrich der Grosse a SMS Preussen. Lodě pluly na cvičnou plavbu do Plymouthu a zpět. Ke svému cíli dopluly o dva dny později. Na březích stálo mnoho diváků toužících na vlastní oči spatřit eskadru pod velením admirála von Batsche. Mohli sledovat, jak se německé lodě blíží ke skupině tří plachetnic. Vedoucí Großer Kurfürst se jim snažil vyhnout, a loď se stočila na levobok. Na Königu Wilhelmu, který eskadru doprovázel, však došlo k nedorozumění, a loď místo na pravobok zatočila na levobok. Následný náraz uštědřil Großeru Kurfürstu smrtelný zásah. Loď během osmi minut klesla ke dnu a s ní i 276 mužů posádky.”

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Ta historie zkopirovana z Wikipedie se týká úplně jiné lodi. Großer Kurfürst nebyl nikdy postaven, a už vůbec ne v roce 1878, v té době byli rádi za kombinaci lodní šroub+ parní stroj+plachty. Příště než něco takhle vypustíte do světa, tak si aspoň ověřte zdroje.

  2. Já myslel, že smysl zdánlivě nepatřičného článku, byl poukázat na to jak WG zachází s historií.

    Němci pojmenovávali lodě až při spuštění na vodu, a tedy nikdo neví, jak by se tyto obludy (známé pod označením H-42, H-43, H-44…) jmenovaly, byť dohadovat se můžeme. Všichni ale víme že by neměly trojdělové věže…

    Někdy mne to na WG také štve, někdy je jasné že to z důvodu hratelnosti jinak nejde…

    /Pokud se mýlím, a článek byl míněn vážně, pak to smutně potvrzuje momentální úroveň webu. /

Comments are closed.