Do World of Warplanes přichází aktualizace 2.0.1

8

Druhého listopadu přijde do World of Warplanes nová aktualizace s číslem 2.0.1. Hlavní náplň této záplaty bude narozeninová oslava a nějaké opravy drobných chyb, které se objevily po vydání World of Warplanes 2.0.

Herní režim CONQUEST

Změnilo se složení pozemních cílů v sektorech a v důsledku toho se zvýší účinnost různých typů letadel při obsazování a obraně.

 • Posádky: Všechny posádky budou mít nyní identické složení cílů.
 • Forward Airstrip: Počet pozemních cílů byl výrazně snížen.
 • Letecká základna: Počet pozemních cílů byl výrazně snížen.
 • Těžební závod, Vojenská základna a Velitelské centrum: Složení pozemních cílů bylo mírně změněno s ohledem na přidání dalších cílů s protiletadlovou obranou. Celkové hodnoty pancéřování a počty jednotek v těchto sektorech se mírně změnily.

Změněny počty protiletadlové obrany v jednotlivých sektorech:

 • Posádka: 2 lehké a 2 těžké protiletadlové obrany
 • Předsunuté letiště: 2 lehké protiletadlové obrany
 • Důl: 6 těžkých protiletadlových obran
 • Letecká základna: 6 lehkých protiletadlových obran
 • Vojenská základna: 4 lehké a 6 těžkých protiletadlových obran
 • Velitelské centrum: 6 lehkých a 4 těžké protiletadlové obrany

Počet záchytných bodů potřebných k převzetí kontroly nad různými sektory nebo ke zpětnému získání sektorů od nepřátel, byl upraven.

 • K zabrání neutrálního sektoru musí tým A získat více bodů než tým B.
 • Chcete-li znovu získat sektor od týmu B, tým A musí získat určitý počet bodů. Současně tým B obhajující sektor získává body tím, že ničí útočící letouny týmu A. Body získané týmem B jsou odečteny od výsledku útočného týmu A.

Potřebné body pro zabrání jednotlivých sektorů:

 • Posádka: 90 bodů na zabrání neutrálního sektoru, 120 bodů na zabrání nepřátelského sektoru.
 • Předsunuté letiště: 90 bodů na zabrání neutrálního sektoru, 120 bodů na zabrání nepřátelského sektoru.
 • Důl: 140 bodů na zabrání neutrálního sektoru, 180 bodů na zabrání nepřátelského sektoru.
 • Letecká základna: 140 bodů na zabrání neutrálního sektoru, 180 bodů na zabrání nepřátelského sektoru.
 • Vojenská základna: 140 bodů na zabrání neutrálního sektoru, 180 bodů na zabrání nepřátelského sektoru.
 • Velitelské centrum: 140 bodů na zabrání neutrálního sektoru, 180 bodů na zabrání nepřátelského sektoru.
Pokročilé nastavení rozhraní

V reakci na četné požadavky zkušených hráčů byly možnosti, které byly k dispozici v předchozích verzích World of Warplanes, přidány do pokročilých nastavení ovládání a rozhraní:

 • Byla přidána možnost přiřazení klíče pro ovládání ručních klapek v schématu ovládání “myší”.
 • Bylo přidáno rozšířené nastavení umožňující jemné doladění ovládání myši, zejména možnost vypnutí automatických klapek, stejně jako nastavení rolí a úrovně vypnutí.
 • Přidána možnost zapnutí ukazatele polohy, který zobrazuje rozteč letadla a křídel ve vztahu k horizontu.
 • Přidána možnost nastavení stupnice výškoměru (barometrická nebo radarová), která zobrazuje optimální výšku, strop letadla, rozsah, kde je výkon letadla snížen, a kritickou nadmořskou výšku, kde je možný pouze úrovňový let.
 • Přidána možnost zapnutí stupnice indikátoru rychlosti, která ukazuje optimální rychlost, značky pro nebezpečně nízkou a vysokou rychlost a kritické hodnoty rychlosti vedoucí k zastavení letadla nebo dramatické snížení manévrovatelnosti.

Nové exkluzivní prémiové letadla

 • Borovkov-Florov I-207/4 – Sovětský tier IV víceúčelový stíhač

borflor029-600x600

 • Ilyushin IL-1 – Sovětský tier VI víceúčelový stíhač

ilyushin-il1-prototype-ground-attack-fighter-prototype-soviet-union

Nová letadla, která jsou k dispozici jen pro testování
 • McDonnell XF-85 Goblin – Americký tier IX stíhač

McDonnell D4E 13188 XF-85 46-0523 left front l

Konec eventu “Smontujte si svůj bombardér”

Zvláštní událost, kdy hráči, kteří dokončili každodenní mise, mohli obdržet speciální bedny obsahující části bombardérů Blenheim Mk IV (e.), Douglas A-26B a Myasishchev RB-17 se chýlí ke konci. Hráči však budou moci tyto letadla zakoupit pomocí žetonů až do 1. února 2018. Bombardérové části, které hráči obdrželi během akce, budou převedeny na slevu na konečnou cenu v tokenech za bombardéry.

Veškeré bedny, které hráči obdrželi, ale neotevřeli, budou automaticky otevřeny a ceny z beden budou přidány na účtů hráčů. Pokud bedny obsahují bombardovací části, budou také přidány na účty hráčů a budou se brát v úvahu při výpočtu konečné ceny v žetonech za tyto bombardéry. Pokud by jedna část byla posledním chybějícím prvkem pro sestavení bombardéru, bude letadlo automaticky sestaveno a přidáno na účet hráče.

Čtvrté výročí World of Warplanes

Od 10. listopadu bude k dispozici nová zvláštní událost věnovaná čtvrtému výročí World of Warplanes. Návrh hangáru bude dočasně změněn na slavnostní, vytvořený speciálně pro tuto příležitost. Od 10. do 12. listopadu hráči, kteří dokončí malý řetězec misí, obdrží nové letadlo, sovětský tier IV víceúčelový stíhač Borovkov-Florov I-207/4.

Upravená série výcvikových misí “PROBLÉMOVÉ ZPŮSOBILOSTI”

Byly změněny podmínky některých výcvikových misí v sérii “bojového průzkumu”. Mise, které měly být splněny v neutrálních sektorech, byly změněny a nyní je budou moci hráči splnit v jakémkoli odvětví. Byly zjednodušeny některé obzvláště náročné výcvikové mise.

Další úpravy
 • Přidána animace otevření dvířek na bomby při bombovém útoku.
 • Změněn vzhled letadlového schématu v bojovém rozhraní.
 • Zvýšila se doba zobrazení animace mapování pingu (Ctrl + klik) a animace rychlých příkazů v oblasti minimapy a radaru.
 • Přidány číslice a písmena na rámečku minimap pro označení čtverců mřížky.
Optimalizace a oprava chyb

Od 10. listopadu bude k dispozici zvláštní událost věnovaná čtvrtému výročí World of Warplanes. Návrh hangáru bude dočasně změněn na slavnostní, vytvořený speciálně pro tuto příležitost. Od 10. do 12. listopadu budou hráči, kteří dokončí malý řetězec misí, budou moci přijmout nové letadlo, sovětský Tier IV Multirole Fighter, Borovkov-Florov I-207/4.

 • Opravena chyba, která v některých případech zakázala některá nastavení mapování klíčů při aktualizaci herního klienta na verzi 2.0. Výchozí nastavení mapování klíčů bylo instalováno pro všechny hráče, aby se zabránilo možným neslučitelnostem.
 • Přidána technologie, která umožňuje snížit spotřebu paměti RAM.
 • Opraveny některé problémy, které vyústily v kritické chyby klienta.
 • Opravena chyba, která způsobila přehrání některých zvukových efektů, zejména chybu s pokračujícím zvukem letadla po jeho zničení.
Ohodnoťte tento článek!

8 KOMENTÁŘŮ

 1. 4. Vyrocie ? To tejto sracky by som neinvestoval ani gold. Pozrel som si nejake videjka strasny chaos, bez logiky, hra pre orangutanov

  • No neřekl bych že 4 vyročí, ta hra má asi měsíc. Nyní je úplně jina … a chaos? .. jo ve vzduchu to byvá …. Něříkam, že bych to zvladl hrat cely den , ale spatna hra to neni

 2. WarPlanes je sracka.Sice je to o trochu lepsi nez to bylo, ale ve vysledku pokud letadla na arkadu, tak jezdnoznacne war thunder.

 3. Wowp 1.9 bola zalozena na charakteristikach lietadiel o to hlavne rychlost vs obratnost vs vyskovy vykon, kto to nepochopil a nemal 3D predstavu a hlavne nechcel sa ucit nemal sancu uspiet a hra sa mu zdala tazka na zvladnutie, preto sa wg rozhodli urobit primitivnejsiu (primat – orangutan) hru na ovladanie wowp 2.0 teraz je uplne jedno v akom letis lietadle pretoze jednotlive charakteristiky nemaju ziaden vyznam, vsetky lietadla letia rovnako rozdieli su len v jednotlivych nazvoch lietadiel
  90% veteranov nechcelo wowp2 cca 80 % odislo a hru nehra
  novy hraci nenahradili ani len s polovice veteranov ano jingles, flamu a dalsi chvalia hru ale komentare su skor opacneho nazoru
  a aj hraci v WT a ktory sa mali vratit a hrat WOWP 2 pre nich urobili tuto kopiu WT neprisli preco by mali …hrat nekvalitnejsiu kopiu ?
  Teraz po kritike veteranov vracaju scasti niektore ovladacie prvky ….
  Nefunguju jednotlive misie ..splnis ale odmenu nedostanes napr. Goldy vobec to neodladili
  Tvrdim ze je to sracka a ked do posledneho dna 1.9 predavali veselo premiove lietadla a na druhy den bez upozornenia ti zmenia uplne vsetko dostanes ine p.lietadlo inu hru …tak si nezasluzia ani jedno euro iba ak jedno hnede tocene

  • Ahoj tvrzení o procentech hráčů máš podložené čím?
   Ze charakteristiky nemaji vliv na hru není pravda. Naopak mi nyní vlastnosti letadel dávají větší smysl a pravda nelze aplikovat rozšířenou strategii z před update, kdy jsem měl dojem, že nejůspěšnější strategie byla vybrat letadlo se silným motorem, zbraněmi, rychlostí a dostupem a pak systémem vyleť nahoru sleť dolů vyhraj. (taktika me BF 109 Z a výš, J8M atp.)
   Jisté je to, že gameplay spousty letadel se změnil i vzhledem k nutnosti nejen sestřelovat ale také zabírat případně bránit a udržovat iniciativu. Navíc má ve hře daleko větší vliv chování týmu jako celku.
   Souhlasím, že by bylo fér, vzhledem k docela drastickým změnám, starším hráčům umožnit vyměnit prémiáky případně převést posádky nebo “přeperkovat” za zvýhodněných podmínek.

   Ale jinak hodnotím 2.0+ pozitivně!

Comments are closed.