Příkaz Trumpa o migraci ostře kontrastuje s našimi hodnotami, tvrdí Blizzard

6
Blizzard

„Exekutivní příkaz Donalda Trumpa ohledně migrace ostře kontrastuje s hodnotami, na kterých stojí naše společnost,“ vyjádřil se ve svém e-mailu výkonný ředitel Blizzard Entertainment Mike Morhaime. Ve svém prohlášení postavil svojí firmu do role odpůrce příkazu amerického prezidenta Trumpa a zaroveň se rozhodl pro podporu zaměstnanců, kterých se tento dekret týká.

Server Pcgamer přišel s informacemi od Mike Morhaima, které jsou prvním vyjádřením takovéto velké herní společnosti k nedávnému příkazu o zákazu migrace do USA. CEO Blizzardu se rozhodl plně podpořit své stávající zaměstnance, jichž se přímo týká již zmíněný exekutivní příkaz.

Celý e-mail výkonného ředitele:
„Velký počet z vás se mě ptalo na můj názor ohledně nedávného exekutivního příkazu odmítání uprchlíků a zamezení jejich přístupu do USA ze zemí Sýrie, Iráku, Íránu, Libye, Somálska, Súdánu a Jemenu po 90 dní. Sdílím obavy od vás a zvláště obavy od našich vlastních zaměstnanců, kterých se příkaz nějakým způsobem dotýká.
Exekutivní příkaz nabyl platnosti v pátek a přímo ovlivnil několik našich zaměstnanců, spolu s jejich rodinami, jejich podpora je naší největší prioritou. Naše HR a právní tými jsou ve spojení s těmi, kterých se to týká. Poskytnou jim pomoc při průběhu cestování a poradu při zajištění veškeré potřebné právní administrativy, která bude potřeba. Pokud potřebujete více informací o vlivu příkazu, prosím kontaktuje náš HR tým. Budeme situaci monitorovat, aby jsme do budoucna zajistili příslušné zdroje a potřebnou podporu.
Exekutivní příkaz Donalda Trumpa ohledně migrace ostře kontrastuje s hodnotami, na kterých stojí naše společnost. Vždy jsme byli a budeme společností, která usiluje o začleňování, vítá rozmanitost a na každého nahlíží s respektem. Na těchto základech si myslím nestojí pouze naše společnost, ale stejně tak i Amerika a to je důvod, proč se tolik trápím s tímto příkazem. Nezáleží na tom, odkud jste, čemu věříte, protože naše síla je v různorodosti.
Jako vždy, pokud budete mít nějaké otázky, neváhejte mě kontaktovat přímo.
-Mike“

E-mail od CEO Blizzardu popudil některé indie vývojáře, jako jsou Cardboard Computer, Vlambeer, Polytron a Ink Stories k podpoře fondů pro ACLU (the American Civil Liberties Union). Před nedávnem také vydavatel Devolver Digital rozhodl o možnosti volného přístupu k demoverzím her od několika vývojářů postihnutých 90 denním příkazem Donalda Trumpa.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘŮ

    • Vždyť se jedná o Blizzard. Podle mě to na herní web sedne dobře, protože jinde se to nedozvis.

  1. a co kdyby spíš místo řešení těchle hovadin dali práva na přeložení knížek na warcraft ….. tupci

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Přihlášení pomocí Wargaming.net ID