Vývoj Fortnite překotně pokračuje, může tato hra předčit PUBG?

1

Akční titul Fornite se čím dále tím více jeví být zajímavou alternativou pro PUBG a další možnou vstupenkou do světa režimu battle royale. A k tomu aktuálně můžeme dodat to, že po předešlých zprávách o úspěších této hry a o počtu hrajících se nyní dozvídáme o plánech současných i o těch budoucích.

Poslední aktualizace hry 2.5.0 (patch notes čtěte zde) tak kupříkladu přináší řadu novinek. Ty se týkají jak battle royale režimu, tak i standardního a původního módu Save the World, který je stále ještě placený. Později by však měl být zdarma dostupný i tento herní režim.

A právě druhého jmenovaného režimu se týkají předměty, uveřejněné u příležitosti oslav čínského nového roku. To znamená nové herní prvky, jimž vévodí přeskinované zbraně, noví hrdinové (viz poutací obrázek) a další prvky spíše kosmetického rázu.

I režimu battle royale se každopádně týká novinka v podobě impulzních granátů a speciálních lokací (Shrines). V těch lze nalézt různé poklady a cennosti.

Technická vylepšení na konzolích

Konzolové verze her se navíc mohou těšit z adaptivního rozlišení, což je prvek mající za cíl svižnější chod hry. Majitelé Xbox One X se dočkají podpory 4K rozlišení a další úpravy nejen technického rázu do hry brzy zamíří.

Za další se mohou hráči těšit na lepší načítací časy a v plánu brzy bude i volitelná možnost 60 fps na konzolích. Pokud tuto volbu hráči zapnou, tak se pochopitelně dočkají některých grafických kompromisů. Odměnou jim však bude rychlejší odezva od ovladačů. Tato volba se přitom bude týkat všech majitelů konzolí, tedy i těch slabších v podobě základního PlayStationu 4 či Xboxu One (S).

Navrch slibují vývojáři rovněž i návrat některých časově omezených režimů. Tam zavítá například bleskový Blitz či souboje 50v50.

K tomu do hry přibývají další servery a další jsou ještě v plánu. Úprav se rovněž dočká i matchmaking. Celkový zážitek ze hry by se tedy měl postupem času vylepšovat a my můžeme být jen společně zvědaví, jak to se hrou dopadne v dlouhodobém časovém horizontu a zda se Fornite a PUBG poperou o pomyslné místo na trůnu.

Vývoj Fortnite překotně pokračuje, může tato hra předčit PUBG?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

  1. Co takhle udělat samostatné vlákno na Fortnite? Když už tu propagujete nudné PUBG tak co takhle osvětlit zábavné Fortnite?

Comments are closed.