Vyhaslá hvězda Pokemon GO?

12

“Tatí, potřebuji nový telefon, abych mohl hrát Pokémony.” Taky si při slově pokémon vzpomenete na dětství? Jako malí jsme ráno seděli u televize a netrpělivě čekali na nový díl kresleného seriálu o malých fantastických zvířátkách?

pokemon-go-3

Já jsem se k tomuto fenoménu dostal spíše náhodou. Všichni o tom mluvili, jak je to super, jak si vytrénujete svého vlastního Pikachua. Potkal jsem jednou u hřiště kamaráda, kterého jsem si všiml již dříve, jak jezdí v okolí autem, ale strašně pomalu. Říkám si jestli něco neztratil. Pomůžu mu a zeptám se ho. Když projížděl kolem, zastavil jsem ho a koukám, on místo GPS měl v držáku telefon s nějakou barevnou mapou.

TOKYO, JAPAN - JULY 22: A man plays Pokemon Go game on a smartphone on July 22, 2016 in Tokyo, Japan. The Japanese version of the game app Pokemon Go was released on July 22, 2016. Japan McDonalds' 3,000 restaurants in Japan will be turned into Pokemon gyms in collaboration with the fast-food chain. (Photo by Tomohiro Ohsumi/Getty Images)

Když s tím přišly děti, že chtějí nainstalovat nějakou hru na můj telefon, nebyl jsem proti. Už jsem si zjistil, že to je hra, která tu vlastně byla již dlouho. Jen se třeba jmenovala jinak, nebo měla jiný kabát. Pokémoni ale prostě letí a tak se z toho stala mánie. Potkávali jste skupiny lidí, kteří jen tak seděli a čuměli do telefonu. Proč? Protože prostě pokémoni.

O čem hra je? Potřebujete chytrý telefon a v něm internet, a GPS. V zastavěných oblastech nacházíte náhodně pokémony. Většinou kolem pokéstopu. Takových modrých míst na mapě. Jsou převážně kolem určitých geo významných bodů. Památník, dětské prolézačky, tělocvična, náměstí. Cokoli, co by se dalo vyfotit a dát do kolečka. Když kolečkem pomocí prstu otočíte dostanete několik kusů vybavení. Samozřejmě když otočíte kolečkem každý den, dostanete bonusy (až 7 dní). To stejné platí i v chytání pokémonů. Když chytíte pokémona sedm dní po sobě dostáváte velké bonusové zkušenosti. Pokébaly, maliny pro pokémony, inkubátory na líhnutí vajíček anebo samotná vajíčka, to je většina vybavené co můžete získat v pokestopu.

pokemon-blk-wte-01-lg

Pomocí pokébalů chytáte pokémony, ty po nich jednoduše házíte, jak tomu bylo v seriálu. Na pokémonech jsou kolečka, zelené, oranžové, červené (něco jako zaměřovač). K čemu jsou to asi víte, je to logické. Malina dokáže pokémona uklidnit, ale někdy ani to nepomůže. Vajíčka můžete vložit do inkubátoru a nechat je vylíhnout. To uděláte tak, že prostě chodíte. Chodíte a hledáte pokémony. Otáčíte kolečkem na pokestopech a sbíráte více a více miláčků. S vyšším levelem vašeho hrdiny můžete s pokémony bojovat na tréninkových centrech. A tam získávat nějaké lektvary a penízky (takové pokémonské platidlo v ingame obchodě).

pokemon-go-now-taking-new-pokestop-and-gym-requests

Děti to stále baví, level se zvětšuje, objevují se noví a noví pokémoni. Ale bohužel hra ztrácí na atraktivitě. A pokud se vývojáři nebudou více snažit hráči pomalu vymizí. Už nyní vám na tréninková centra občas neútočí nepřátele několik dní, i když tam jste sám. Problém je v tom, že takoví ti zapálení hráči, kteří se do pokémonů zažrali měli za pár měsíců skoro všechny pokémony a vymizely pro ně výzvy. Už bylo vše moc dokola a stereotyp nebaví. Já osobně doufám, že nějaký nový impuls přijde.

pokemon-go-gen-1-pokemon

Ohodnoťte tento článek!

12 KOMENTÁŘŮ

 1. Pro mě je tahle hra spíš vrcholnou ukázkou davové manipulace. Každopádně donutila lidi alespoň vylézt ven.

  • Jo to mas pravdu, ale podle mne to vyvojari podcenili a nevytvareji nic nového, a to je spatne. lidi to prestava bavit. hlavne ty starsi co to hrali dele. ..

  • V létě sem s pár kámošama s kterýma jsme chodily po venku cca před 10 lety prolezl celý Brno seznámil se s pár lidma našel nový knajpy a bylo to k nezaplacení oproti kontaktu na TS a zapařeným zadku. Naprosto geniální nápad jak zpeněžit dobře vymýšlený, ale z pohledu hratelnosti špatný Ingress o kterém ani moc lidí nevědělo. Davová manipulace je podle mě trochu přeháňka 😀

   • Ingress je mnohem lepší a propracovanější než Pokemoni. Ostatně je tu mnohem déle. Obě hry dělá stejná firma, tak využili portály z Ingressu a šoupli je do Pokémonů. A pokud se v Pokémonech něco nezměnilo, tak Ingress je rozhodně lepší hra, díky které člověk tráví více času venku a nedřepí doma na gauči.

 2. Já chodím pořád, aspoň po práci vypadnu na čerstvý vzduch 🙂 naštěstí/bohužel nemám štěstí na pár kousků, tak je ještě co dělat. Ty eventy vypadaly zajímavě, nutno brát ohled na to, že teprve nedávno byla hra vypuštěna do snad už všech zemí nebo aspoň do většiny a ono má svůj smutný smysl, že nevypustili další generaci, když někde teprve začínají/začnou hrát.

 3. Spis si myslim, ze s tim napadem prisli operatori, kteri chteli, aby lide vice vyuzivali data.. Jinak uz je ta hra mrtva se da rici.. Cca 2 mesice byly videt lure moduly na pokestopech, ted jiz ne…

  • To je taky možný, je pravda že mladeho to vytáhne na chvili ven, ale stydi se seznamovat s tema par lidma co to jeste hraji 😀

 4. Jasný no, ale taky je zima jak cyp a v 5 tma. Soudil bych to až podle toho jak to dopadne v létě.

 5. hravam to len pre to,ze mi krasne pripomenula tie casi ked som zbieral karticky,pozeraval serial…:)Tolko ludi co to hraju/li len koli nostalgii je urcite dost,ale najdu sa taki co isli za tymto trendom ako ovce.Ostali pri tom len maloktori.

Comments are closed.