Vlastní dojmy ze hry – Total War: ARENA

3

Když Wargaming převzal tuto skvělou sérii strategii, říkal jsem si, jak se jim asi povede přechod na nový žánr – arénovitých soubojů. Povede se jim přepracovat hru, aby byla úspěšná jako jiné tituly od Wargamingu? Dozvíte se v naší recenzi.

TWA_1600x900_noc

Wargaming převzal koncepci a systém svých ostatních her a převedl to do Total War Arény. Zkoumání, zkušenosti, prémiový účet a tak podobně. Nejsem si jist jestli je to správně, přijde mi tento způsob získávání jednotek pro strategii trošičku kostrbatý.

Ve hře máte k dispozici několik herních stylů. A to nejen díky několika národům. Můžete bojovat za bojovníky z Kartága, Řecka, Římské říše a taky za Barbary. Věřím, že se ale množství národů do budoucna rozroste. Zkušenosti nezískáváte jen pro své jednotky, kterým můžete zkoumat lepší zbraně, nebo brnění. Můžete získávat zkušenosti taky pro své velitele, díky kterým můžete odemykat a vylepšovat různé podpůrné vlastnosti. Každý velitel má 3 speciální schopnosti, které můžete dále vylepšovat a používat je v bitvách.

TWA-2_1600x900_noc

Nutno říci, že mi nějakou dobu trvalo, než jsem odhalil všechny možnosti ve hře a taky všechny cestičky, jak se dostávat z jednoho místa na druhé. Tím myslím velitelský tábor, nebo, jak by řekl tankista, garáž. Možností je ve hře opravdu mnoho a uživatelské rozhraní úplně nenahrává tomu, že hru spustíte a okamžitě se v ní orientujete.

Bitvy probíhají vždy 10v10 hráčů. Každý hráč si vybere 3 typy jednotek a velitele. U jednotek máte vždy napsáno, jaký je to typ, a jak by asi měly být složité na hraní. Plus samozřejmě nějaké jejich vlastnosti.

Přes vstupem na bojiště si vyberete, kde budete začínat, pak už jen záleží, jak vám bitva půjde. Vyhrát můžete, stejně jako kdekoli jinde, obsazením nepřátelského ležení, nebo poražením všech nepřátel. Přiznám se, že mi nějakou dobu trvalo, než jsem si na styl hry a jednotky zvykl. Když někam vletíte nerozvážně (a nerozvážnost tu je na denním pořádku), jste prakticky hned mrtví, s lukostřelci můžete střílet i do svých jednotek, na což je potřeba dávat si pozor. Jízda dokáže rozprášit osamocené jednotky, které nečekají rychlý výpad.

1600x900TWA_wallpaperKdybych vše rychle shrnul, pokud vás baví strategie, bude vás bavit i tato hra. Otravné bude zkoumání jednotek, které trochu kazí celkový dojem ze hry. Na druhou stranu je díky tomu ve hře opravdu velké množství různých bojovníků, což přináší rozmanité bitvy. Není úplně snadné hru pochopit a hrát ji efektivně, zvláště pro člověka, který si chce jen tak občas zabojovat.

Vlastní dojmy ze hry – Total War: ARENA
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

3 KOMENTÁŘŮ

 1. S tím shrnutím bych si nebyl tak jistej. Série total war je moje srdcovka, ale Aréna mě nebavila. Koncept je zajimavej, jenze v reálu kooperace mezi tolika hracema funguje jen ztezi. A samotnej hráč s tréma jednotkama zase nemá šanci na nějaký rozhodující strategický manévry, čímž se vytrácí právě to v čem jsou total war hry tak super. Když si k tomu prictu, že wargaming určitě bude vydávat nějaký ty prémiový jednotky a hodně problémů wotka tím přinese i sem, nevidím to moc ruzove.

  PS podle mě ty zmineny mechaniky (expeni tieru apod) nepřinesl wargaming. Hrál jsem tu hru v původní alfe, kdy ještě byla plně pod Creative Assembly a o wargamingu se v tyhle souvislosti vůbec nemluvilo a už tenkrát ta hra tyhle prvky mela.

  • Jo s tím naprosto souhlasím, spousta bitev, kdy jsem měl super plan, za zady velkou podporu, pohl jsem se vpřed a podpora utekla … to byly ty faze kdy jsem hru vypinal … diky ale te nekoordinovanosti zase mnohdy vyšly super manevry .. ale jak říkaš, spoluprace a strategie mizí…

   • Možná by pomohlo snížit počet hráčů, těžko říct. Nebo něco ve smyslu posil nahrazující padlý jednotky, protože občas člověk fakt dostal nařezáno a přitom za to ani nemohl, prostě se na něj spoluhráči vykašlali.
    Každopádně díky za články o Total War, vždy si je rád počtu 🙂

Comments are closed.