Nové video od Zenimax Online představuje třídu Warden

1

Datadisk Morrowind je prakticky za dveřmi, což znamená, že se postupně dozvídáme bližší informace o tom, co nás v Elder Scrolls Online čeká a nemine. Jedna z velkých novinek tohoto rozšíření, kterou jsem si mohl vyzkoušet v uzavřené betě, je zcela nové povolání zvané Warden.

Wardeni (nebo také Strážci) jsou osamělí poutníci, kteří jsou považováni za ochránce všeho živého. Jsou spřízněni s mocností známou jako Y’ffre, bohem Písně a Lesa. Podle starých elfích textů právě on naučil ptáky zpívat a dal pramenům jejich zurčící éterické melodie. Sami Wardeni pomocí zaklínání deformují realitu. V jejich blízkostí bují život, který následně mohou využívat k léčení nebo navazování spojení se zvířaty.

Video o Wardenech:

Tvorba nového povolání představuje výzvu, zvláště v případě hry, která má tak velkou míru volnosti. V TESu si hráč může vytvořit bojového mága v těžké zbroji, jež bude metat blesky do všech směrů. A pokud ho třeba omrzí zaběhlé styly hraní, tak může spojit svůj osud s Hircinem, který z něj udělá jednoho ze svých vlkodlačích dětí. Série Elder Scrolls nikdy nebránila svým hráčům ve fantazii a stylu, tak proč by MMORPG z tohoto světa mělo být jiné?

„Z Wardena může být dobrý léčitel, ochránce nebo jen někdo, kdo bude udělovat vysoké zranění svým nepřátelům (nebo jakákoliv kombinace mezi tím). Je unikátní a používá přírodní magii, což do TESa přináší zcela nový prvek,“ uvedli tvůrci v tiskové zprávě.

warden-znak

Samotné povolání nabízí v základu tři možné stromy dovedností. Prvním jsou pochopitelně „Animal Companions“, kde můžete kromě medvědího ochránce vyvolávat i celou řadu jednorázových hmyzích útočníků. Ovšem pokud se přírodní panoptikum nehodí do hráčova buildu, tak svou pozornost může nasměrovat ke „Green Balance“, kterou ocení zejména kvůli léčivým aspektům přírodní magie. A třetím je pak „Winter’s Embrace“, který hráči dává výhodu v podobě ledových ochranných kouzel. Vhodné pro každého, kdo potřebuje ustát rány, které by jen tak někdo nevydržel.

The Elder Scrolls Online: Morrowind vyjde 6. června a při předobjednání získáte balík průzkumníka, který obsahuje celou řadu bonusů.

Ohodnoťte tento článek!

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.