Do temného Londýna zamíříme ještě letos. Vampyr láká novou upoutávkou

0

Herní scéna už dlouho postrádala opravdu dobrou hru, která by vycházela z literárního universa World of Darkness. Je až s podivem, že tato malá revoluce z pera designéra Marka Rein-Hagena, který v 90. letech pomáhal založit vydavatelství White Wolf, jako by nedokázala zapustit své kořeny v herním průmyslu. Pamětníci možná vzpomínají na rok 2004, kdy vyšel zatím poslední zářez v podobě Vampire: The Masquerade – Bloodlines, ale od té doby Svět temnoty jednoduše zmizel z povědomí všech. Proto bylo potěšující, když před rokem a něco vyšlo najevo, že francouzské studio Dontnod Entertainment pracuje na svém temném a poměrně akčně pojatém RPG, které nazvali Vampyr.

Hra měla už od počátku vyzařovat hmatatelnou atmosféru temna. Tvůrci hledali inspiraci zejména v pozdní středověké gotice a specifickém stylu, který představuje americký obrazový malíř Phil Hale. Celou hru pak pohání osvědčený Unreal Engine 4.

Mrkněte na E3 trailer hry Vampyr (3:30):

Komplexně napsaný příběh nás zavede do Británie léta páně 1918, kdy v celé Evropě řádila pandemie španělské chřipky a Britské impérium pozvolna tonulo v podivné směsi krve, potu a slz zubožených lidí. Na nás bude, abychom se vydali objevovat temný svět ušmudlaných spodniček a lidské lhostejnosti v roli bývalého polního chirurga a specialisty v oboru krevních transfúzí Jonathana E. Reida.

Samotný Londýn je domovem mnoha rozličných postav. Jako novopečený upír během svých nočních výletů potkáte spoustu charakterů kteří, jako v každém dobrém RPG, budou nabízet množství úkolů a aktivit. Ale nezapomínejte, že touha po krvi je u upírů věčná. Dříve či později se každý hráč musí nakrmit a přijdou na řadu těžké volby. Kdo to odnese? Nějaký zločinec, kanálová krysa nebo nic netušící přítel? Tvůrci připomínají, že boj se závislostí na krvi bude nastavovat laťku obtížnosti a tvořit jeden ze stěžejních sloupů celého příběhu. Za celou hru prý nemusíme nikoho zabít, ale bude to pekelně těžké.

Souhlasíte-li s tím, že je takových her opravdu málo, pak vás asi potěším žhavou informací. Vampyr by měl vyjít někdy během listopadu pro konzole PS4, Xbox One a PC.

Ohodnoťte tento článek!