Total War: ARENA – Typy terénů a jak na ně

0

Každá mapa Total War: ARENA je jedinečná, můžete si prohlížet krajinu na obrazovce výběru jednotek, nebo přímo v bitvě pomocí režimu volné kamery. Nezapomeňte však, že kopce, svahy a záhyby nejsou jedinými prvky mapového terénu. Hra obsahuje různé typy terénu, pojďme se na ně podívat.

Typy povrchů mohou pozitivně nebo negativně ovlivnit statistiky vašich jednotek…a také nemusí. Ve hře je celkem osm typů terénu. Například vysoká tráva je vysoce účinná při skrývání jednotek, ale snižuje jejich dohlednost.

Zbývající typy povrchu jsou silnice, lesy, remízky, mělké vody, bláto, mokré bahno a neutrální povrchy. Začněme s neutrální půdou, protože obvykle začínáte bitvu na tomto typu země. Není tu moc o čem mluvit, protože tento povrch neovlivňuje statistiky vašich jednotek.

Když vyberete cíl pro vaše jednotky, věnujte pozornost kurzoru myši, protože odráží odchylku od neutrálního povrchu. Pokud ukazujete na les, zobrazí se ikona stromu, pokud vyšlete své jednotky, aby sledovaly silnici, uvidíte také příslušnou ikonu, vše je docela logické.

AbRW5E3

Pokud jste v bitvě, vyberte jednotku a kliknete LMB na libovolný typ země. V levém horním rohu bitevního rozhraní uvidíte název typu země a seznam bonusů nebo postihů ke statistikám vaší jednotky, které se použijí, jakmile jednotka vstoupí do příslušného typu země. Tato jednoduchá metoda vám umožní prozkoumat všechny typy terénu na mapě předtím, než se vaše jednotky budou muset přesunout.

Chcete-li vědět, zda se na danou jednotku v daném časovém období aplikují terénní bonusy nebo postihy, podívejte se na panel jednotky. Ikona typu země se objeví nad kartou jednotky, pokud je vaše jednotka v jakémkoliv jiném terénu než neutrálním. Jakmile umístíte kurzor myši nad tuto ikonu, uvidíte popisek s bonusy a sankcemi, které se použily na vaši jednotku.

Umění výběru správného místa k boji rozhodně ovlivní výsledek bitvy. Vezměte prosím na vědomí, že i když je malá část vašich jednotek umístěna na určitém typu země, budou na celou jednotku uplatněny bonusy a sankce.

Všechny jednotky mají různé zbraně a vybavení, které ovlivňují jejich pohyblivost v těžkém terénu. Pokud mobilita vybrané pěchotní jednotky v mezích spadá do rozsahu 410-600 +, znamená to, že její vybavení může být považováno za lehké. Pokud se tedy tato jednotka nachází v lese nebo blátě, bude mít výhodu nad jednotkami se středním (306-355) a těžkým (150-290), díky výraznějším bonusům a méně přísným postihům. Naopak, jednoduché terény (například silnice) umožňují jednotce s těžkým vybavením ukázat svou plnou sílu v boji proti jednotkám na blízku (+ 20% na útok a obrana zblízka). Bláto a mokré bahno (které jsou méně nepříjemné) budou negativně ovlivňovat všechny jednotky, ale vyšší mobilita bude nadále přinášet výhodu, neboť jednotka s lehkým vybavením dostane menší postihy než vojáci s těžkým vybavením.

Total War: ARENA – Typy terénů a jak na ně
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 2 hlas/ů