Tohle MMO zaskočilo herní novináře, měli ho za Red Dead Redemtion

8

Na konci minulého týdne se na webu GTAForums objevil obrázek, který během krátké chvíle rozpoutal nefalšovanou novinářskou smršť. Až příliš mnoho lidí chtělo uvěřit tomu, že dostali možnost nahlédnout pod pokličku připravované westernové akce Red Dead Redemtion 2. Tápání herních publicistů musel ukončit až PC Gamer svým exkluzivním odhalením. Nejde o RDR, ale o nové MMO s názvem Wild West Online.

Za značkou stojí panenské studio 612 Games, které tvoří ex-vývojáři celé řady her od Crysis, Armored Warfare, Neverwinter Nights až po League of Legends. Otázkou tak zůstává, kdo vlastně stojí za drzým marketingovým kouskem, který tak vyškolil herní novináře? Na to odpovídá viceprezident vydavatelství BJ2, který v rozhovoru přiznává, že šlo o úmyslnou mystifikaci. Obrázek byl naaranžován tak, aby připomínal pistolníka Johna Marstona z Red Dead Redemtion.

Wild West Online galerie:
wild-west-img1wild-west-img2

Wild West Online hráče zavede rovnou do zlatého věku Divokého západu, kdy osadníci pod vlivem zlaté horečky pronikali stále hlouběji směrem na západ. Široké prérie byly zemí nikoho a zákony byly často zjednodušovány do prostého pravidla rychlejšího koltu. „Chtěli bychom počítačovým hráčům nabídnout otevřený svět, který bude nejen skvělým MMO, ale zároveň i místem ke skutečnému žití,“ rozpovídal se viceprezident Stephan Bugaj pro magazín PC Gamer. „Myslíme, že existuje trh, který takovou hru ocení.“

Podle vývojářů bude naprostá většina herních mechanismů vycházet z chování hráčů. Tvůrci chtějí, abychom si dynamiku světa tvořili sami. Pokud někdo spáchá zločin, pak ho hráči budou lovit kvůli vypsané odměně. Pokud bude potřeba vytvořit prosperující společnost, pak se to neobejde bez neviditelné ruky trhu. Páteř tržní ekonomiky se bude podle konceptu opírat o hráče, kteří zastanou role farmářů, honáků nebo třeba prospektorů. Díky propracovanému crafting systému bude hra připomínat sandboxový survival, ale jen poměrně vzdáleně, protože tím hlavním bude příběh, hráčova postava, střet banditů s muži zákona a motivace hrát stále dál.

Wild West Online galerie:
Wild West Online-img4Wild West Online-img6

Tvůrci mají spoustu nápadů, které by chtěli do hry postupně dostat. Rozhodli se proto přistoupit ke kampani na Kicktarteru, kde si stanovili počáteční cíl na 250 000 amerických dolarů. Hra je sice v pokročilém vývoji, ale Kickstarter dává možnost získat více peněz na vylepšení celkového zážitku.

Více informací najdete na oficiálních stránkách a koncem května by mělo dojít k odstartování crowdfundingové kampaně. Tvůrci budou muset překonat celou řadu obtížností, ale koncept vypadá docela lákavě. Wild West Online bychom si mohli v nějaké podobě vyzkoušet už v tomto roce.

Tohle MMO zaskočilo herní novináře, měli ho za Red Dead Redemtion
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlas/ů

8 KOMENTÁŘŮ

 1. Jak to tak čtu tak mám obavy že ten jejich hezky vyhlížející systém opravdu velmi rychle zlikvidují partičky výtržníků, co si budou až moc hrát “na kovboje”, tedy že budou jen libovolně likvidovat a všemožně kazit hru ostatním. Zlo si vždy najde cestu.

  • Máte pravdu. Řekl bych, že je to jedna z obtíží, kterým budou muset čelit. Bude záležet na propracovanosti takového systému.

   Klidně se totiž může stát, že nakonec budou mít server plný banditů a bude nutné udělat mechaniku závislou na NPC postavách. Být padouchem a zneužívat druhé je velmi snadné. A není nic horšího než zjistit, po hodinách těžké tvořivé práce, že vám někdo všechno vzal a zničil. Byť se můžete vžít do role obtěžovaných osadníků.

   Ovšem… (na druhou stranu) studio se snaží přilákat i tvořivé hráče tím, že si budou moci vybudovat vlastní ranč. Pak už jen stačí pár šerifů s citem pro spravedlnost a máte legraci na dlouhé večery. 🙂

   • Ta vzájemná závislost tam asi bude, ale po vytvoření materíálních rezerv se to stejně sesype. Pojistek to bude chtít víc a velmi, velmi důkladně otestovat. Jinak ale hra vypadá zajímavě, jen mě by se víc líbil třeba středověk nebo renesance, třeba jako the guild 2, ale samozřejmě jako postava.

    • Rozhodně. Pravda je, že už několik studií uvažovalo o tomto typu volnosti ve své hře, ale nakonec od toho museli upustit. Nicméně v této fázi můžeme jen čekat, pochybovat a doufat (fandit). 🙂 Přihlásil jsem se do jejich insider programu, tak třeba budu mít možnost si to vyzkoušet v předstihu.

 2. me se to libi hodne, pokud bude zajimava nabidka na crowfundingu, tak jim tam neco hodim

 3. Jestliže dobře zvládnou mechanismy, aby se jen hráči navzájem nevraždili a netrolili tak bych do toho šel. Je jasné že to bude nějaký čas vyžadovat, ale snad to dotáhnou.

Comments are closed.