Společnost Ci Games přiznává pochybení ve hře Sniper GW3

0

Sniper: Ghost Warrior 3 vypadal jako velmi nadějná a skvěle zpracovaná hra. Což se ale tak úplně nepovedlo a autoři ze společnosti Ci Games se veřejně omluvili za své pochybení.

Ve hře se vyskytlo mnoho chyb, které se nedají označit jako maličkosti. Především šlo o velmi dlouhé, až několik minut dlouhé, nahrávaní hry, hromady bugů a mizerná optimalizace. Společnost přitom na trhu úspěšně disponuje již řadu let, a tak se dalo očekávat jen to nejlepší.

Sám výkonný ředitel Marek Tymiñski se k chybám vyjadřuje následovně. „Když jsme začínali vytvářet SGW3, rozhodli jsme vytvořit relativně velkou hru s vlastním otevřeným světem a nyní si uvědomujeme, že to bylo možná až příliš ambiciózní oproti tomu, co jsme byli schopní v rozumné době vytvořit. Prostě jsme si to špatně spočítali. To, že jsme se chtěli za každou cenu vyrovnat podobným AAA titulům, nás odvedlo od toho, co umíme dělat nejlépe. A to byla veliká chyba.“ Otevřené světy jsou ve světě her velmi oblíbené a módní, ale hned neznamenají tu nejlepší cestu, jak se o tom vývojáři sami přesvědčili. Poskytnutí hráči svobody v tom, co chce udělat, může také znamenat, že úkoly nebude plnit na sto procent.

V rozhovoru se Tymiñski dále zmiňuje o další připravované hře. „Plánujeme další taktickou střílečku a budeme se soustředit na klíčové součásti hratelnosti, aniž bychom museli řešit všechny nástrahy, které představuje rozsáhlý otevřený svět. Během posledních tří let jsme položili kvalitní základy, na kterých můžeme naší novinku stavět.“

Jak se jim to podaří, uvidíme časem sami. Doufejme, že se ze svých chyb poučili a připraví po všech stránkách kvalitní hru.

Společnost Ci Games přiznává pochybení ve hře Sniper GW3
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů