Souhrn informací o Star Wars: Battlefront 2

0

Pokud jse neslyšeli o novém Star Wars: Battlefront 2, tak jste zřejmě opravdu z daleké galaxie. Ale čert to vem! Pojďme se mrknout, co nás čeká v druhém díle populární střílečky z univerza Star Wars.

Jelikož EA chtělo, aby hra byla oproti prvnímu dílu mnohem větší a masivnější, tak povolala do práce rovnou tři studia. Na Battlefront 2 tak nepracuje výhradně švédské studio DICE, ale i studia Criterion a MOTIVE. Navíc si práci krásně rozdělila mezi sebe.

Studio MOTIVE se postará kompletně o singleplayer. DICE má na starost výhradně multiplayerovou část hry a Criterion přihraje do vínku ještě vesmírné bitvy. Pouze připomínáme, že vesmírné bitvy ani singleplayer v původním Star Wars: Battlefront vůbec nebyly. O čem tedy hra bude?

Singleplayer by se měl točit kolem hrdinky, kterou si autoři do univerza nově vymysleli. Tou je Iden Versio. Inspirace zřejmě pochází z filmu Rogue One: A Star Wars Story, kde hlavní roli měla členka odboje Jyn Erso. Iden Versio je však zajímavější z toho důvodu, že patří k Impériu. Ano, budeme tak hrát za Impérium, a to poté, co v 6. díle Star Wars došlo ke zničení Hvězdy smrti.

versio

Kampaň tak bude mapovat zatím neprobádanou dobu mezi šestým a sedmým dílem Star Wars. Iden Versio je členkou speciální imperiální jednotky Inferno, která plánuje drtivou odplatu povstalcům. Iden bude mít k dispozici svého osobního robota a podíváme se s ní na různé planety. Jednou z nich bude i Vardos, kde jsou cvičeni vojáci Impéria. Hratelný však bude i Luke Skywalker nebo Kylo Ren.

Star Wars: Battlefront 2 bude jako první hra nabízet možnost zahrát si veškerý dodatečný obsah zdarma. Autoři vyslyšeli připomínky hráčů a Season Pass (Premium Pass) se tedy pro tento titul ruší. Je to hlavně proto, že některé dodatky k Battlefield 1 pak hrálo pouze minimální procento hráčů.

bf

Multiplayer nabídne zcela nové hrdiny – Kylo Ren, Mistr Yoda, Darth Maul, Rey atd. Tentokrát bude totiž pokryta kompletní sága od prequelové trilogie přes původní až po novou trilogii. Hrdiny navíc budeme shánět jiným způsobem. Maximální počet hráčů na mapách bude 40. Nebudou chybět ani stíhačky a vozidla ze všech trilogií.

Vesmírné bitvy budou dostupné už od začátku a půjde v nich ničit všudypřítomné asteroidy, což mají být značné překážky při průlety vesmírem. Nebudou chybět klasické boje stíhaček, ať už X-Wingů nebo také s Millenium Falcon, ale také bude možnost ničit imperiální křižníky (Star Destroyery).

star-wars-battlefront-ii-preorder_pdp_3840x2160_en_ww

Stejně jako u Battlefieldu budou k dispozici 4 hlavní třídy postav, které budeme dále vylepšovat. I lodě a vozidla mají mít vylepšovací systém. Podíváme se na místa jako Theede, Takodana, Starkiller Base, Yavin, Mos Eisley, Endor, Hoth a další. Nebude chybět ani jízda na zvířatech. Na konzolích bude navíc i offline split-screen mód.

Hra vyjde pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Datum je stanoveno na 17. listopadu. Pokud však máte Origin Access nebo EA Trial, tak můžete hrát už 9. listopadu. Ti, kteří si předobjednají Elite Trooper Deluxe Edition, mohou hrát od 14. listopadu.

Souhrn informací o Star Wars: Battlefront 2
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 3 hlas/ů