Sniper: Ghost Warrior 3 – Zbraně

8

Ve hře Sniper: Ghost Warrior 3 máme možnost výběru šesti zbraní. Všechny jsou kvalitně zpracované jak po stránce grafiky, tak i funkčnosti ve skutečném světě.

BMT 03
Jde o vojenskou protipěchotní pušku, která je díky svým vlastnostem používána jako odstřelovací. Zbraň si svou funkčnost zachovává i v nepříznivých podmínkách. Nejde sice o nejtišší pušku, ale to vykompenzují její ostatní vlastnosti, hlavně rozsah střelby.

Herstal
Velmi pěkný kousek s 14,5palcovou hlavní a teleskopickým zásobníkem. Používaná především pěchotními jednotkami armády Spojených států amerických. Vlastnosti jako rozsah a rychlost střelby nejsou nejlepší, ale zbraň je tichá.

Turret M96
Poloautomatická puška velkého kalibru, 50 BGM, používaná proti vojenské technice. Díky víceúčelové liště je možné připevnit různé pozorovací zařízení. Zbraň je dost hlučná.

SP M23
Po technické stránce velmi dobrá zbraň. Tichá, rychlost a rozsah střelby uspokojující. Nejde o klasickou pistoli, ale o promyšlený zbraňový systém skládající se z těla poloautomatické pistole, laserového zaměřovacího modulu a supresoru. Používaná jednotkami zvláštního provozu.

Origin 12
Moderní, poloautomatická, plynová brokovnice, která je schopná vystřelit až 30krát za 8 sekund. Rozsah střelby dobrý, ale zbraň je velmi hlučná.

Dragoon SVD
Zbraň vyrobená a používaná sovětskou armádou jako střelecká podpora družstva. Velmi spolehlivá, samonabíjecí zbraň s dlouhým dosahem střelby, efektivní, ale celkem hlučná.

Sniper: Ghost Warrior 3 – Zbraně
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlas/ů

8 KOMENTÁŘŮ

 1. Ahoj, chtě jsem se jenom zeptat co je to ten teleskopický zásobnik a plynová brokovnice. Popř. Jak je to v originale.

  • “telescoping stock”, tedy “výsuvná pažba”. Dělkově nastavitelná, jako u M4. Kde autorka vzala zásobník bych rád věděl.

   “gas-operated, semi-automatic shotgun” taktéž není “plynová brokovnice” ale “poloautomatická brokovnice se závěrem poháněným systémem odběru plynů”, tedy buď standard odvrtaná hlaveň + pístek nebo tzv. “Gas trap” (expanzní komůrka na ústí hlavně, jako u Gewehr 41)

   Za mě (jakožto fandu do zbraní a člověka, so se v anglických technických termínech zbraní týkajících tak trochu orientuje) tyto připomínky:

   BMT 03: Ano, “long range anti-personnel rifle” je jiný výraz pro “ostřelovací pušku”, neznamená to, že když má protipěchotní mimořádně dobré vlastnosti tak se dá použít jako ostřelovací

   M96 – Ráže je .50 BMG, ne BGM

   U SP M23: “supresor” se česky nazývá “tlumič” a “jednotky zvláštního provozu” jsou “jednotky zvlástního nasazení”… pokud ovšem to nejsou autobusáci na šejdru.

   Dále, “rozsah střelby” se běžně nazývá “dostřel”…

    • V pohodě, pořád 1000x lepší než TV Nova (která mimochodem má přístup k odborníkům) a jejich překlady, kdy např. v CSI zastřelili chlapa “pistolí ráže 50 milimetrů” (.50 AE – 12,7mm, celkem velká ráže, ale ne granátomet 😀 )

   • Na ten systém u G41 jsem si nevzpomněl. Díky za připomínku, mrknu na to. Ale předpokládám, že to bude klasika zpětný odběr plynů z hlavně s pístem jako to má italský SPAS nebo tuším SAIGA.

    • tak ten Gas trap je spíš vzácnost, krom G41 už to měl jako hlavní metodu pohonu závěru snad jen prototyp Garandu – tam totiž poznali už ve vývoji, že radši odvrtat kanálek do hlavně a mírně zkrátit její životnost, než riskovat selhávku v boji. Na druhou stranu G41 byla od začátku stavěná tak, aby v selhávce fungovala jako bolt-action opakovačka ve stylu Mauseru 96….

     Jinak v principu stejný prvek měly třeba Vickers MG, MG34 nebo MG42, ale tam to bylo jen jako asistence zákluzu hlavně…

Comments are closed.