Sea of Thieves klade důraz na spolupráci mezi hráči

0

Studio Rare určitě nepatří mezi začátečníky ve svém oboru. Britský tvůrce videoher oslaví už 32. výročí od svého založení a jejich hodnotu symbolicky stvrdil Microsoft v roce 2002, kdy je koupil za úctyhodnou sumu 375 milionů dolarů. Tento americký gigant si navíc spolupráci s anglickým bratříčkem nadmíru pochvaluje, přičemž právě kooperativní pirátská hra Sea of Thieves u nich vzbuzuje přímo neskrývané nadšení. A není se čemu divit, protože, i když je hra stále ve fázi vývoje, už teď je velice zábavná.

Vývojáři z Rare svou hru navrhli tak, aby každá mechanika podporovala spolupráci mezi hráči. K výpravám za poklady budete potřebovat kamarády, kteří podrží mapu, chopí se lopaty nebo vám pomohou řídit celou loď. A přestože se tvůrci nálepce MMO brání, tak už teď je patrné, že multiplayer bude asi tím nejdůležitějším na celé hře.

Phil Spencer (šéf Xboxu) si vyzkoušel Sea of Thieves, mrkněte, jak si vedl:

Sea of Thieves má do simulátoru docela daleko, ale právě rozdělení různých rolí mezi hráče nahrává k uvěřitelnějšímu zážitku. Díky komunikaci s přáteli navíc zažijete celou řadu situací, které vám vykouzlí úsměv na rtech. A pokud vám snad nepřátelská posádka zničí loď, vaši zbožňovanou Černou perlu, rum vám dokáže v mžiku vylepšit náladu. Kouzlo celého konceptu vcelku povedeně představuje video v tomto článku.

O singleplayerových prvcích se toho zatím moc neví, ale tvůrci se nechali slyšet, že hráči budou moci hrát i sólově. Sea of Thieves vás nebude za každou cenu nutit hledat partu. Za úkoly a poklady se budete moci vydávat i v malé loďce. To potvrdil designér hry Mike Chapman v rozhovoru pro server SegmentNext.

Rare si datum vydání tohoto pirátského MMO zatím nechává pro sebe, ale sluší se dodat, že hra už nyní funguje v jakési uzavřené alfaverzi a zůstane exkluzivní pro PC a XONE.

Sea of Thieves klade důraz na spolupráci mezi hráči
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů