PS4 je jako pět let staré PC, říkají vývojáři nové hry A Way Out

5

Není tak časté, když slyšíte, jak vývojáři špatně mluví o platformě, na kterou právě vytváří hru. Ale Josef Fares, jehož Hazelight studio právě vyvíjí kooperační hru o útěku z vězení jménem A Way Out, vypustil pár drsných slov okolo konzole Playstation 4 v interview s webem engadget.

“Chcete upřímnou pravdu? Tahle mašina není tak silná, jak si myslíte”, řekl Fares. “Je to jako pět let starý počítač. Pokud by konzole byly stejně výkonné, jako jsou dnes PC, mohli byste vidět mnoho různých her. Většina práce vývojářů her je právě ve funkčnosti hry na konzoli.”

Abychom byli féroví k Sony, PS4 je v podstatě je 5 let starý počítač: bylo oznámeno na začátku roku 2013 a vyšlo v listopadu stejného roku. Ale základní hardware, počítaje osmi jádrový procesor 1,6GHz AMX Jaguar, 8 GB RAM a grafická karta Radeon GCN, jsou samozřejmě ještě starší, než když byla konzole vydána. PS4 Pro přinesla trochu větší dělo do boje, ale hry musí fungovat na základní modelu konzole. Pokud vývojáři cítí tyto limity teď, představte si jaký to bude za dva nebo tři roky.

Navzdory Faresovy bolesti hlavy A Way Out byla jednoduše jedna z nejvíce zajímavých her, které jsme mohli vidět během konference E3: je to vyprávěcí hra, ale exkluzivní pouze pro dva hráče v režimu kooperace.

lord_of_lemra_CZ: Nechápu, proč vývojáři poté nevyvíjí hry pouze pro PC, ale je vidět, jak peníze Sony jsou silnější než nějaký risk na vlastní pěst.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘŮ

    • To ano, ale vem si, že každá koupená hra je o +- 400 Kč dražší než na PC. Jako dlouhodobá investice se ti konzole nevyplatí.

    • Navíc na PC se dá dělat o hodně více věcí než na PS4 a XBOX one.. a existují stránky typu humble bundle kde máte hry téměř zadarmo.. zde je vidět jak je garrth zaujatý..

      • jo jasny, urcite jsem jako celozivotni pcckar zaujaty … kdyz zapojis mozek, tak zjistis, ze hodne lidi proste z financnich duvodu da 6 za konzoli misto 20 za pc … ja konzoli pouzivam jen jako multimedialni studio, ono koukat na twitch/youtube z gauce je pohodlne

  1. hry na PC nevyvíjajú preto, lebo by museli meniť graf. nastavenia. Takto to naoptimalizujú na PS4, čo vravia, že je najslabšie a to potom hodia na na Pro, na XB1 atp.

Comments are closed.