Postapokalyptická hra Metro přichází s novým dílem

0

Na konferenci Microsoftu v rámci herní akce E3 byla zveřejněna informace o přípravě dalšího dílu hry Metra. Od vydání prvního i druhého dílu uplynula již řada let. Vydán byl také trailer, který nezklamal a přináší vše, co se od nového dílu očekává.

Vývojáři společnosti 4A Games již u předchozích dílů ukázali, že svoji práci nedělají nadarmo. Grafická stránka hry a napjatá atmosféra jsou skvěle zpracované. Na což se můžeme těšit i u třetí epizody s podtitulem Exodus.

S hlavním hrdinou Arťomem se tentokrát vydáme ven na povrch z metra. Skvěle zpracovaná postapokalyptická krajina Ruska je až úchvatná, přesto skrývá nespočet nástrah, nebezpečí a nestvůr. Děj hry je zasazen do jednoho roku, od čehož se odvíjí střídání počasí jednotlivých období.

Autoři se zmiňují o ubrání linearity plněných úkolů a jasně dané cesty, přesto nepůjde o klasický otevřený svět. Bohužel se již nemluví o ději hry, na informace o něm si budeme muset ještě počkat. Jisté, ale je, že hra nebude doslovně kopírovat ani jednu z knih.

Vyjít by měla ve druhém čtvrtletí příštího roku jak na ČP, tak konzole.

Postapokalyptická hra Metro přichází s novým dílem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů