Policisté si spletli cosplayera s bombovým atentátníkem

0

Na světě se občas dějí zajímavé věci. Ať už v tom herním, tak i v reálném. Stávají se i omyly a to i opravdu nepříjemné.

Jeden takový omyl zažil cosplayer v kanadské Grande Prairie minulé úterý. Cosplayeři určitě takovou situaci znají. Oblek nepadne, nevypadá dobře, takže musíte k nejbližšímu krejčímu, aby onen kostým upravil a vám perfektně sedl. Nebo si ho doma upravíte sami, pokud jste dostatečně šikovní.

Cosplayer v kostýmu NCR z Fallout New Vegas s vlajkou hozenou přes rameno, se během své cesty na lokální sraz hodlal zastavit u krejčího, ovšem byl zadržen policií, které volali vystrašení obyvatelé okolních domů. Panovalo velké domnění, že muž má pod nepadnoucím kabátem na zádech bombu.

Minimálně osm důstojníků obklíčilo krejčovství s vytaženými zbraněmi, vozy používali jako kryt a vše nasvědčovalo, že se blíží přestřelka. Policisté kontaktovali osoby v obchodě a ptali se, zda-li muž má na sobě nějaké dráty. Když jim bylo potvrzeno že ano, policie jim nařídila opustit krejčovství zadním vchodem.

Ukázalo se, že dané dráty vedly k několika plechovkám Pringles, natřeným stříbrnou barvou. Naštěstí policisté nejprve daného cosplayera kontaktovali místo zahájení palby. Ten si uvědomil co se děje a byl vzat do vazby. Později byl propuštěn bez jakýchkoliv obvinění.

Nejedná se o první případ, kdy nějaký doplněk cosplaye byl zaměněn za smrtící zbraň. Ono se není čemu divit, stačí se rozhlédnout kolem.

Policisté si spletli cosplayera s bombovým atentátníkem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
ZDROJcosplay.kotaku.com
Sdílejte
Předchozí článekPředstavení šampiónů Xayah a Rakan
Další článekSbohem artyny, odpočívejte v pokoji
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.