Tier 4 Raid bossové a jejich pravděpodobnost ulovení v závislosti na typu hodu

0

Když už se vám povede některého z bossů porazit, obvykle nastává daleko nervoznější část a to je jeho chytání. Nyní, když byly potvrzeny modifikátory rychlosti úlovků s Premier pokébaly a Golden Razz Berries, je zde tabulka, která ukazuje, jak efektivní jsou v porovnání s Razz Berries a dalšími typy házení. 

rdqxha1

Grafika se čte zleva doprava, přičemž každá svislá čára odpovídá konkrétní kombinaci hodu a berries. Vše bylo počítáno pomocí modelu chytání s premier pokébalem.

Jak můžete vidět, házení točivého míčku s berry téměř ztrojnásobí vaše šance na lapení Pokémona. Pokud nechcete používat Golden Razz Berries, ujistěte se, že vždy hodíte Curve + Great s normalní Razzberkou.

Co dosud víme o chytání raid bossů?

Víme docela hodně! Základní hodnota chycení pro raid bossy je stejná, jako když se s nimi setkáte ve volné přírodě, 12,5%, 10% nebo 5% pro vzácné raid bossy. Kromě toho bylo nedávno empiricky prokázáno, že Premier pokébaly mají stejnou pravděpodobnost chycení jako běžné pokébally.

To nám zanechává jen pár proměnných, na které se musíme ohlížet, zatímco chytáme bosse.

  • Kvalita hodu
  • Použití berry
  • Typ medaile

Tento graf byl vytvořen s použitím následujících předpokladů:

  • Chytací vzorec předpokládá, že hráč má zlatou medaili pro každý typ Pokémona a že je dosaženo maximálního násobitele pro každý pěkný, skvělý a vynikající hod. (nice, great, excelent)
  • Vzhledem k tomu, že množství chycení Snorlaxů, Laprasů a Rhydonů bylo sníženo na 5%, všichni bossové raidů řady 4 mají nyní stejnou šanci být chyceni (5%) a všichni mají stejný vzorec na chycení.
Tier 4 Raid bossové a jejich pravděpodobnost ulovení v závislosti na typu hodu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů