Co si vlastně myslíme o Chicago festu? Byl to propadák?

3

Sledoval jsem netěšeně stream, asi jako každý fanoušek a hráč pokémon go. Z pohledu diváka streamu mi to přišlo spíš nezábavné než nezajímavé. Uvažoval jsem, co se tam vlastně stalo. Abychom si to nějak dali dohromady, zde vám nabídnu seznam problémů.

 • Selhání připojení
 • Nedostupné servery
 • Nefunkční tabulky
 • Nezáživný stream
 • Tříhodinová frona u jednoho vstupu
 • Pomalá konektivita a pokrytí poskytovateli v Chicagu
 • Bučení na stage

Když jsem měl z počátku obavy, jak bude akce probíhat a následně pokračovat Safari festama (například v Praze), byl jsem ujišťován, že Niantic má zkušenosti z Ingressu a že to zvládnou. Co na to říct? Selhání techniky nebylo ani tak na straně Nianticu, ale spíše na straně třetích stran, které Nianticu údajně tvrdily, že vše pokryjí a zvládnou. Zástupci Nianticu oslovili všechny poskytovatele a oznámili jim, jaké přepokládají vytížení sítí a tok dat. Poskytovatelé jim údajně potvrdili, že to problém nebude. Očividně byl. Spousta lidí se nebyla schopna připojit, nebo se jim to povedlo až na několikátý pokus. S tím dle mého souvisela i nedostupnost serverů, protože pomalé připojení vás prostě do hry nepřihlásí.

Pokažené tabulky nemusely fungovat z několika důvodů. Na druhou stranu, díky tomu máme všechny bonusy místo původních tří, takže to je spíše pro naše dobro. I když to pozitivní dojem nedělá.

Avizovaná fronta na více než 3 hodiny byla způsobena důkladnou kontrolou u jednoho možného vstupu. S tím asi v dnešní době nic neuděláme, ale vstupů mohlo být více a čekací doba by se zkrátila.

Bučení na lidi, kteří vystupovali na pódiu, bylo způsobeno hlavně konektivitou, která některým účastníkům znemožnila přístup do aplikace. Divit se jim asi nemůžeme, ale lidi od Nianticu s tím toho moc nenadělají. Připravili pro návštěvníky spoustu zajímavých akcí. Neobvyklé nesty, které nakonec protáhli o dva dny, společně s pokécoiny v hodnotě 100 dolarů. V porovnaní s investicí, kterou někteří návštěvníci do výletu vložili, to je zanedbatelná částka. K ní přibylo ještě chytání legendárních pokémonů se 100% úspěšností.

Pokud se kouknete na video, z kterého jsem informace taky čerpal, zjistíte, že pro lidi, kteří na místě byli, to byl neuvěřitelný zážitek. Viděl jsem to i v našem městě, celou neděli po městě běhaly skupinky lidí s telefony a bavili se o bestiích útočících na město.

Zlepšit se toho dá hodně, nicméně věřím, že vyrazit do Prahy na Safari Fest bude úžasný zážitek a skvělá investice pro všechny, kteří tam vyrazí. Když jsem vstřebal všechny informace, musím říci, že ať už to dopadlo jakkoliv, pro nás to dopadlo dobře.

Co si vlastně myslíme o Chicago festu? Byl to propadák?
Ohodnoťte tento článek!
3.25 (65%) 4 hlas/ů

3 KOMENTÁŘŮ

 1. jj tez se mi libi spusteni vsech bonusu a jeste jejich prodlouzeni o par dnu navic.

 2. Já vám psal, že jim selže technika 😛
  Jinak.. absolutně se mi nelíbí, že v Chicagu si vesele hází pineapple na všechny legendy a chytí 99/100 a tady je problém chytit 1/10 s golden….

Comments are closed.