Rework gymů a raidy? Něco je špatně!

0

Všichni jsme se na něj těšili, měla to být super změna ve hře a taky, že je! Nicméně má několik obrovských chyb na kráse. Celý systém je rozhodně zajímavý a propracovaný, podle mne ale nefunguje tak, jak by si hráči představovali

Problémy vyplavaly na povrch až ve chvíli, kdy se systém uvedl do provozu. Ono to asi dopředu ani otestovat nešlo, nicméně dle mého názoru je potřeba udělat něco s několika věcmi.

Rework gymů

Systém se jim povedl, nicméně v tom vidím několik zásadních problémů. Otázkou je, jestli to ale není úmysl.

  • Když dáte do gymu silného pokémona, dost pravděpodobně se stane, že tam s partou dalších pěti vydrží několik dní. Já mám u nás v městečku pokémony od počátku reworku v 22:00 večer. Takže již 5 dní?
  • Není vůle dobývat gymy. Když je gym plný a nakrmený, lidem se prostě nechce pokémony vybíjet. Kvůli tomu obránci nemají coiny a nemohou si pokémony vylepšovat. Dokonce mám kousek od sebe gym, kde má prakticky celá šestka morálku na nule a nikdo to nevybije.
  • Krmení pokémonů je fajn, nicméně postrádá smysl již po několika hodinách. Proč bych svého pokémona krmil, když již nasbíral maximum coinů a potřebuji, aby se mi co nejdříve vrátil. Jednoduše nanic.
  • Hráči v menších městech, nebo vesnicích prakticky nemají tímto způsobem šanci vydělávat coiny. Jelikož ty jejich gymy nikdo nevybije.
  • V současném systému je daleko lepší dát do gymu pokémona s CP 100 než Bleese s CP 3000. Buclatou dámu vám nikdo nevypráší, zatímco malého ptáčka jo. A ještě tím, že prohraje vám vydělá CP.
  • Ve velkých městech se v centru gymy točí rychle, takže i po těch pár minutách vám nějaké coiny přinese. Když nahážete v centru pokémony do deseti gymů, tak si pravděpodobně nasbíráte denní limit (což je momentálně 50 coinů.). Ale chceme, aby to byla hra jen pro metropole?

pokemon-go-gym-battle-update

Raidy

Raidy jsou super, o tom žádná. Nicméně se taky dostáváme do situace, kde se vše točí kolem velkých měst. Ano, Tyranitar je prostě frajer, kterého jen tak někdo nesundá, a musí to být událost, aby to mělo smysl.

Jak ale nyní raidy ve větší části fungují? Jednoduše. Někdo napíše do nějakého chatu “Hej lidi, u nás je za dvě hodiny IV raid.”. Odpověď je jednoduchá. Lidi sednou do auta a dojedou na místo. Ve chvíli kdy se vylíhne například Rhydon, lidi nasednou zpět do auta a jedou pryč. Pokud tam není TOP trojka Lapras, Tyranitar, Snorlax, tak se prostě nebojuje. Což například mne celkem zklamalo.

Ve velkých městech se za IV raidy jezdí po celém městě, zatímco u ostatních raidů prakticky nikoho nepotkáte, takže můžete ve dvou nebo třech dávat dvojky nebo trojky. Popřípadě mít auto a jezdit po celém městě. Dle mého to postrádá smysl. Místo toho, aby se lidi připravovali na velký boj, mají 30 minut na to, aby se k tomu Snorlaxovi dostali.

go-fight2

Jak bych to upravil já?

U gymů by se měl celkově změnit systém (vím, že je prozatím v betě). Minimálně to, co mělo být původně zavedeno, jak pokémon vyhladoví, tak se vrátí majiteli. Popřípadě to, co navrhoval pRaya, že by si každý trenér mohl svého pokémona vrátit pomocí tlačítka zpět k sobě. Měla by se změnit prestiž na gymech, aby mělo smysl bojovat i proti silně bráněným gymům. Například počítat prestiž taky podle toho, jak silné obránce porazíte. Klidně za to udělit i nějakou odměnu v podobě golden berry nebo TM. Motivovat lidi, aby bojovali. 

Otázkou je, jestli to takto není schválně, aby se do hry nedostalo moc coinů zdarma. Jelikož jakákoli změna by navýšila vydělávání coinů. Popravdě, z počátku jste se snažili, aby všichni kamarádi byli z jednoho týmu. Nyní se vám hodí, když je kamarád z jiného týmu a může vám sundat gym aspoň jednou denně. Pak jste vítěz.

Raidy by taky bylo rozumné upravit. Obtížné raidy dělat méně často a čím větší boss, tím dříve dát o raidu vědět. Aby to nevypadalo jak akce kulový blesk, ale spíš něco, na co se připravíme. Hodina na bitvu by se dala zkrátit klidně na 15-30 minut. Nicméně to, že se objeví IV raid by mohlo vědět daleko větší okolí třeba den dopředu. Raid mapa většího okolí by se taky hodila. Třeba když mam odznak k gymu, tak bych mohl vidět raidy, které se na něm objevily. To by bylo myslím správné a elegantní řešení, nemyslíte? Když by byly velké raidy méně často, bojovalo by se i daleko více na menších raidech. Ale kdo ví, možná se mýlím.

Rework gymů a raidy? Něco je špatně!
Ohodnoťte tento článek!
3.75 (75%) 4 hlas/ů