Je Pokémon GO jen snadná cesta za penězi?

5

Jak se vám líbí kam směřuje Pokémon GO? Já osobně jsem hru začal hrát někdy po novém roce, ovšem co se v poslední době děje a kam hra směřuje, se mi vůbec nelíbí.

S aplikací v ruce jsem nachodil skoro 1000km a nachytal desetitisíce pokémonů. Nevidím to jako ztrátu času, jelikož jsem tento čas strávil venku a neproseděl jsem ho u počítače.

Když jsem začal hru hrá,t mohl jsem si nechat jen zdát o Rhydonech, Golemech a podobných bestiích, které na evoluci potřebovaly 125 candy. Chytal jsem si svoje vrabčáky a hrou se vyloženě bavil. Potom přišel vodní event. Nachytáno mraky kapříků s ananasem a hned bylo vymalováno. I když popravdě to nebylo to nejdrsnější. Potom se objevil kamenný event a já si udělal asi 15 Rhydonu, 7 golemů za týden. Chápete to? Pokémon, který potřebuje 125 candy na evoluci a já jich měl za 7 dní 7. Samozřejmě jsem si zvládl i nasbírat candy na nějaké powerupy. Nezvládl jsem vylepšit všechny na max, ale i tak. Neuvěřitelné.

legendary-birds-pokemon-go

Zatím jsem si neuvědomoval, co to vlastně pro hru znamená. Blížil se rework Gymů, blížily se raidy a všichni byli natěšeni. Šlapání chodníků s telefonem v ruce se stalo skoro závislostí. S pokémony v ruce jsem chodil skoro i na záchod.

Když se objevil rework gymů, přišlo první zklamání. Ve hře se začalo objevovat méně ingame coinů. Stále více lidí si muselo připlácet za coiny, jelikož limit 50coinu denně je žalostně málo. Zvláště když se objevily raidy. Z počátku mi bylo líto, že jsem neměl dostatek kamarádů na Tyranitar raidy. Dával jsem si sólo nižší levely. Nicméně jsem nasbíral neskutečné množství nových rare candy a golden berry.

Oznámeny byly Legendárky a stalo se to, že si denně lidi kupovali i deset raid vstupenek, aby zvládali chodit s partami po městě a vybíjet legendární bosse. Jednoduché počty zvládne i prvňáček, pokud mohu získat 50 coinů denně a jeden raid pass mne stojí 100 coinů, kolik si pořídím raid passů denně?

legendary-pokemon-full-825658

Za vyhrané raidy jsme dostávali ze začátku TM, golden berry, rare candy, velmi často jsme dostávali i krystal na oživení, nicméně to se dalo přežit. V poslední aktualizaci ale Niantic přidal mezi odměny i lahvičky, takže místo rare candy a golden berry nyní dostáváme flašky, kterých má každý spousty a prakticky je neustále vyhazuje. Protože přece máme krystaly na maximální oživování.

I tak se z legendárních ptáků stali ptáci plevelní, jelikož jich má většina lidí z města desítky. A jakým stylem se tito takzvaní legendární ptáci farmí? Sednete do auta, pustíte si mapu nebo Facebook a jezdíte po městě po vzácných raidech. Vzhledem k tomu, kolik těch vzácných raidů se všude objevuje, máte co dělat celý den. Není problém denně udělat pře deset raidů.

Co myslíte? Na čem se dá vydělat? Na zajímavých balíčcích v obchodě, nebo na legendárních raidech, na které potřebujete vstupenku a 8 kamarádů? Vezměte to tak, že když těchto osm kamarádů jezdí autem, udělá deset raidů na které může mít dvě vstupenky zdarma (včera a dnes), to vám vychází na 6400 coinů na tuhle jednu partičku.

johtolegendary

Dobře, legendární ptáčci končí s prázdninami, takže bychom si pak užili normální chytání a opět chodili pěšky? Ale houby! Niantic přitáhne na další dva měsíce nové takzvané regionální legendární pokémony. Takže opět to samé dokola. Nejdříve jedna kočička a za měsíc druhá kočička.

Nevadí mi, že se legendární pokémoni objevují, jen mne mrzí, kolik jich je. Kdyby se ve městě objevily 2-3 legendární raidy za den, mělo by to aspoň nějakou váhu. Takhle je s legendárek plevel a z Pokémon GO dojná kráva. Blíží se zima, tak je třeba ještě rejžovat. Bohužel směr téhle zábavné hry se mi nelíbí.

Niantic zprasil Gymy (aby lidi neměli tolik coinu ze hry), Niantic zprasil legendárky (aby lidi kupovali passy z obchodu), uvidíme, co si pro nás připraví na zimu. Přijde třetí generace s dalšími více než 100 pokémony, s obrovskými CP, kde se i Dragonite půjde klouzat? Lets go Niantic!

Je Pokémon GO jen snadná cesta za penězi?
Ohodnoťte tento článek!
3.59 (71.82%) 22 hlas/ů

5 KOMENTÁŘŮ

 1. Prvně – Rhydon potřebuje jen 50 candy
  Za druhé – ne každý je tryhard a nebýt podobných eventů spousta lidí by uplně přestala hrát = potenciálně méně peněz pro Niantic na vývoj = hra by zanikla
  Za třetí – rework gymů byl potřeba. Souhlas s tím, že jako celek to domrvili, ale zase overall se příjem z gymů pro většinu lidí zvýšil (ano tryhardům a podvodníkům se 2 účty se snížil)
  Za čtvrté – vždycky tady byly skupiny lidí co třeba ve dvou autech od začátku obráželi raidy.. když na to mají a baví je to takto je to jejich věc.. Víc mě zaráží, že status spooferů se změnil z podvodníků na žádanou vzdušnou podporu.. to si myslím, že je trochu mimo a chyba Nianticu že proti tomu neumí adekvátně zasáhnout
  Za páté vyjmenuj 5 monů z třetí generace který budou silnější než Dragonite…. když si odečteš legendárky které by imho měly být logicky silnější tak zjistíš, že to je jen jeden mon (stejně jako v druhé gen Tyranitar)..
  Takže abych to shrnul – přínosnost tvého příspěvku je 0 a přesně tolik Kč si zasloužíš za jeho vyplození.. Brečíky jak u malého dítěte a přidaná hodnota žádná

  F1ghter4ever, lvl 37

  • Zaprvé, okomentoval jsi preklep s Rhydone, dobře,
   Zadruhé, ano rework potřeba byl, ale udělali to tak aby z toho měli vice peněz oni, a na vesnicich a mensich meste lidé trpí daleko více než predtím. O gymy se tam bojovalo nyní skoro vůbec, to že nejsou potřeba silní pokémoni ani nemluvim
   Zatřetí, tryhard je jedna věc, druhá je ta, že během pár dní máš kousky které bys normálně neměl ani za měsíce hraní.
   Začtvrté, spoofery jsem nezmiňoval, na to mam svuj názor
   Příspěvek má nulový přínos, asi pro tebe, ale konstatování kam ta hra míří je jasné. ja nebrečím, jen jsem schrnul fakta, jaký mám momentálně pocit ze hry. A bohužel to není jen muj pocit , ale i pocit kluků, kteří organizvali největší výlety v okolí.

   A ty říkáš peníze na vývoj ? CHA CHA kámo .. ti již teď maji prachů, že by to nezvladli utratit ani za dalších 20 let vývoje … 😀 …. pak zruší pražský event, aby to neposrali jeste více než v americe … misto toho se chrli legendárky, kterých maj lidé kteří hru aktivně hráli mraky …

   Nemám problém za hru zaplatit, ani si do ni přikoupit věci, ale musím vidět, že peníze hře pomáhají a ne ji postupně ničí … i kdybych opominul ty eventy, které dejme tomu špatné nebyly a mělo to přínos pro nové hrace, nebo pro hráce po pauze, rychlost jakou se objevují takzvané legendární raidy není nic jiného než ždímání hráčů, jelikož potřebují více a více passů, a výsledkem bude to , že za chvili se jich spousta na hru opět vykašle … protože bude zima, a litani po raidech budou unaveni …

   Já má lvl 34 hru hraji stále , a ještě hrát budu, a budu o ni i psát, at už špatně nebo kladně … spousta veci se mi libíla, než se stalo to, že tvrvaly příliš dlouho …

   • Ten rework je diskutabilní – ano mohlo zůstat 100 coins per day (je by to nestálo prakticky nic navíc), ale reálně zvýšením počtu gymů ty příjmy rozmělnili i mezi ty slabší trenéry, kteří mají overall příjmy větší (nikdy předtím 50 za den nekolektovali), takže souhlas že toto byl ojeb. Samotný systém defování gymu je broken kdy Snorlaxe po pár hodinách sundáš pidgeyem.. To klidně mohli povolit bránění gymů legendárkama. Třetí bod – vše je spojené se vším.. umožnili lidem chytat v raid bossech tyrany jen proto aby mohli sundat tyranama legendárky (a ano platili nianticu za pasy). Co se týče těch peněz podívej se půl roku zpět – polovina lidí tu hru leavla a 95% lidí ze zbytku hralo čistě free2play protože za co si utrácel coiny? max jednou týdně za lucky egg a jinak za inkuboše.. a to ti bohatě pokryl příjem z gymů.. až příchod druhé gen vrátil lidi a ušlapal cestičku raid bossům. Já jsem level 37 a to jsem půl roku nehrál (od října do příchodu 2 gen). Hra mě ve spoustě věcí štve a stejně tak se mi hodně věcí líbí – když se na to podíváš objektivně každá firma funguje tak aby co nejvíc maximalizovala zisk.. Niantic stejně jako kdysi Rovio vytvořilo zlaté vejce a pokusí z něj vysosat co nejvíc.. ale narozdíl od jiných firem nezanedbává vývoj.. potenciál hry je obrovský a může časem nabídnout ještě hodně zábavy.. Kdo tedy chce platit ať platí a kdo nechce může hrát pořád relativně plnohodnotně free2play

 2. Pointa článku je jasná …ovšem na tomto principu prostě všechny dnešní appky funguji, když si vezmu např nedávno hodně viděný Mobile Strike v reklamách , tak je to všechno fakt o penězích. Co se týče PoGO za mě jsem level 32 a třeba takového Dragonita ani nemám a to hraju od té doby, co hra vylezla offi na storu. Gymy mi přijdou lepší jelikož předtím jsi potkal lvl 10 gym plnej snorlaxu a sundaval si ho strašně dlouho jen aby tam během pár dní zase prijely tyhle dvě auta a udělaly z toho zase desítku . Tak mají aspoň všichni šanci si získat. nějaké ty coiny . Legendarky zase tolik lidí nemá . Prostě ti co nějakou chtěli si pro ni na jeden den sfoukli do města na celodenní výlet. Přesto trenéři okolo mě některé opravdu postrádají nebo mají nějakou s nižším IV a po těch třech ptácích už ta četnost tech legendarek není tak vysoká + děcka už chodí do školy tak do pozdního odpoledne moc velkou skupinu tedy aspoň u nás ve městě neslozis. Utrácet real money je myslím si každého věc . Za mě opět s tím nemám problém , jelikož jsem nekuřák a alkoholu také moc neholduju , tak proč bych si za těch 20 korun nekoupil nejakej ten pass navíc ( lepší jak kdejaká krába cigaret.) Stejně žádného ultra bosse v batohu zase moc lidí mít nebude , jelikož všem teď zoufale chybí ty dusty , pokud s tím teda niantic něco neudělá respektive nehodí do shopu zase nějaké balíček ( pay to win ) . Jeste chci poděkovat autorovi za ranní článek , aspoň mám při snídani po noční co číst a omlouvám se za případné chyby v mém názoru ….ty noční mě jednou zabijou 😀

 3. Heh x) já osobně to začal hrát, když hra vyšla (tedy když ještě nebyla k dostaní na google play) ale musím říci, že ta hra už by měla být dávno pod drnem. Místo toho aby autoři zlepšili způsob spawnu mimo velká města dělají akorát p2w blbosti. Tohle už neni ta hra, kvůli které jsem večer vyběhl z baráku jen proto, protože byl venku Charmander. Takže s autorem článku na půl souhlasím x)

Comments are closed.