Pokémon GO: Jak requestovat nový pokéstop (pomocí Ingressu)

12

Ačkoli není možné přímo požádat o nový pokéstop, je možné získat nový pokéstop ve vaší oblasti pomocí nástroje Open Portal Recon (OPR), který je k dispozici hráčům Ingressu. Ingress je hra s rozšířenou realitou, samozřejmě od Nianticu.

OPR je nástroj určený pro hráče  Ingress, aby do hry vložili nové portály (body zájmu). Niantic pravidelně aktualizuje mapu Pokémon GO pomocí dat odeslaných prostřednictvím OPR a vytvořením nových pokéstopů a gymů.

Až doposud (květen 2017) více než 9000 pokéstopů bylo vytvořeno na celém světě hlavně díky OPR. Tato stránka vás provede procesem využívání OPR a prozradí vám, jak získat přístup k OPR.

11. května 2017 se nástroj Open Portal Recon stal globálně dostupným pro hráče Ingressu na vysokých úrovních. OPR je nástroj určený těmto hráčům k tomu, aby moderovali obsah hry a co nejčastěji aktualizovali mapu.

Důležité: OPR není nástroj na přidávání portálů. Je to nástroj na prohlížení existujících portálů.

Hráči na vysoké úrovni odesílají návrhy na portály pomocí webové aplikace OPR. Tyto návrhy jsou přezkoumány jinými hráči Ingressu. Pokud je portál schválen, tak je do Ingressu je brzy přidán. Tyto portály se přidávají k Pokémon GO jako pokéstopy a tělocvičny (gymy).

Abyste mohli používat tento nástroj, potřebujete následující:

 • Account level 16 v Ingressu, který je v dobrém stavu
 • Dobré znalosti vašeho okolí nebo místa, kde chcete portál vytvořit.

1987688-o_19ppl63arpm716786gs1dds73ha-full

Podívejme se, jak požádat o pokéstop, pokud nemáte Ingress účet.

Pokud jste již zkusili používat OPR bez účtu s levelem 16 na Ingressu, dostanete zprávu s textem “Je nám líto, váš účet není způsobilý.” Jde s tím něco udělat?


Pro všechny z vás, kteří nemají účet na vysoké úrovni, doporučujeme oslovit místní komunitu Ingress s použitím těchto kroků:

 • Stáhněte si Ingress z obchodu
 • Otevřete Ingress a zaregistrujte účet
 • Ingress může být ohromující, ale naštěstí použijeme pouze COMM
  • COMM má dva kanály, kde můžete chatovat: All a Faction
  • Použijte ALL, protože se vaše zprávy zobrazí více lidem
  • Představte se a vysvětlete, co potřebujete.
  • Domluvte se s hráčem na vysoké úrovni, abyste mohli přidat pokéstop
  • Kupte mu drink!

ingress_ios-800x467

Je toto zaručený způsob, jak vytvořit nový pokéstop?

To vám nezaručí nikdo, nicméně tohle je cesta, jak vytvořit nový pokéstop přímo Nianticem.

Potvrdí toto Niantic?
Ano! V japonském rozhovoru Niantic potvrdil, že OPR data byla použita k vytvoření více než 9000 nových portálů, které se následně použily i pro Pokémon GO!

Máte nějaké postřehy k requestům?
Ano, vytvářejte kvalitní požadavky, OPR je občas zahlcen nekvalitními požadavky, a to může být problém.

 • Vezměte 3-4 vysoce kvalitní fotografie, které jasně zobrazují portál!
 • Napište zajímavý popis!
 • Dejte mu smysluplný název
  • “Socha pro umístění” není smysluplný název

Můžu já requestovat pokéstop/portál?
Můžete žádat o cokoli, co se hodí do Ingress Candidate Portal criteria. Buďte kreativní, nepožadujte váš dům jako pokéstop.

Co se stane potom, co vytvořím požadavek?
Váš požadavek se zaloguje do OPR a hráči na vysokých úrovních v Ingressu o něm budou hlasovat. Pokud dostanete dostatečný počet hlasů, bude přijat. Jinak jej zamítnou.

Jak vypadá OPR pro hráče Ingressu?
Hlasovací obrazovka je poměrně jednoduchá, s několika chlívečky, kde poskytnete hodnocení pomocí hvězdiček. K tomu nějaký přehled o požadavku.

portal_recon_japan

MartinH: Celý tento postup jsem vyzkoušel a musím říci, že to opravdu funguje. Zajímavý, i když zdlouhavý postup. Nicméně pro lidi, kteří na svých vesnicích postrádají pokéstopy a tělocvičny kolem kapliček nebo pomníčků, je to super možnost. Výlety do přírody na oblíbená místa by díky tomuto procesu mohly být pro hráče Pokémon GO daleko příjemnější!

Pokémon GO: Jak requestovat nový pokéstop (pomocí Ingressu)
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 12 hlas/ů

12 KOMENTÁŘŮ

 1. Bohuzel tento clanek je plny polopravd. Neni mozne davat navrhy na nove portaly, pouze se reviduji navrhy ktere byly zaslany do zari 2015. Dale navrhy na hodnoceni chodi nahodne z pomerne velke oblasti a nejsou ovlivnitelne pouze jednim hodnotitelem. Takze jakekoli psani do commu nema smysl a naprosto nic tim nejste schopni ovlivnit. Pokud vam nekdo tvrdi opak, pak se da rict ze lze.

  • Btw plati ta sama nabidka jak poslal lada – akorat misto Michle do Motola a napiste @frtka

  • Divný, když to vyslo 12.5. tak se to dalo udělat. Skusím se podívat kde je problém, ale je dost možné, že to zase zastavili, jak tomu bylo u pozadavku na pokestopy přímo na Nianticu. Fungovalo to jen chvili. Pak bylo tolik zadosti ze to zase stopli.

 2. Ale pokud máte někdo potřebu, přijeďte do Michle, v all comu pište @Lada, sedneme si na drink a dokud mi NIA nevylosuje váš návrh, platíte mi drink. Od zadání vašeho návrhu platím všechno já

  • Tak taky nikde nepsali, ze to funguje na pockání …, ale jak rikam podívam se na to, urcite bude nekde napsano co s tím provedli …

 3. Skvělý clickbait, ještě že to autor pouze přeložil a žádnou informaci si neověřil. Každopádně opravdu kvalitní myšlenkový průjem.

 4. Tolik snůšek nesmyslů nejsem dlouho nečetl. A ten překlad a sloh je na blití.

 5. Je jedno kočičí přísloví, který se do týhle situace bezvadně hodí – CO TO SAKRA MELEŠ VOŘECHU?

Comments are closed.