Evoluční itemy v Pokémon GO

0

Evoluční itemy jsou ve hře Pokemon GO již od února. Víte, jak je přesně můžete používat? K jakému pokémonovi se hodí jaký item? Každý asi ví, že pokud každý den otočíte pokéstop, sedmý den dostanete jeden item. Jaký item vám ale padá nejčastěji?

Momentálně máme ve hře pět evolučních itemů, které se dají použít pro evoluci 8 pokémonů. Možná je všechny znáte, nicméně zde si je znovu představíme pro nové hráče.

V seznamu najdete nejdříve jméno pokémona na evoluci, potom evolvovaného pokémona a nakonec item, který potřebujete pro evoluci.

  • Onix -> Steelix = Metal Coat
  • Scyther -> Scizor = Metal Coat
  • Poliwhirl -> Politoed = Kings Rock
  • Slowpoke -> Slowking = Kings Rock
  • Gloom -> Bellossom = Sun Stone
  • Sunkern -> Sunflora = Sun Stone
  • Seadra -> Kingdra = Dragon Scale
  • Porygon -> Porygon2 = Up-Grade

pokemon-go-evolution-item-screens

Jak se rozhodnout při používání evolučních itemů?

Ve znamení CP – Scizor je pravděpodobně nejlepší pokémon pro použití Metal Coatu, jelikož jeho maximální CP se může vyšplhat až na 2801. Pokud nemáte supersilného Scythera, bude lepší si na něj stardusty našetřit!

Ve znamení útoku – Scizor je opět nejlepší Pokémon pro evoluci s použitím Metal Coatu, jelikož jeho útok je 236. Budete ale taky potřebovat nejlepší útočný move set, Fury Cutter a Iron Head.

Ve znamení obrany – Steelix bude nejlepší pokémon na evoluci za použití Metal Coatu, jelikož jeho obrana je neuvěřitelných 333. Určitě byste na něm měli mít Iron Tail a Earthquake! 🙂

Ve znamení staminy – Slowking bude super při použití King’s Rocku, jelikož jeho stamina je 190. Jako movesety se na něj hodí nejvíce Confusion a Psychic!

Ve znamení DPS – Bellossom bude váš favorit, díky DPS 27.65 s move sety Razor Leaf a Petal Blizzard.

pokemon-go-evolution-items-02c

FAQ

Jaký evoluční item bude nejlepší pro vašeho pokémona?
Podle mého názoru to bude Metal Coat. Má nejlepší CP a útok, bude tím skvělý na útoky proti Gymům. Nicméně to je na vás.

Který evoluční item potkáte v Pokémon GO nejčastěji?
Každý evoluční item má stejnou šanci na to, že vám padne. Ať už to je z pokéstopu, nebo ze sedmidenní série. Někomu se může zdát, že některé itemy padají častěji.

Jak získat evoluční item?
Můžete ho získat otočením PokéStopu (padají vcelku často). Máte garantovaný vždy jeden item za sedmidenní sérii na pokéstopech.

Mám zkušenost, že opravdu itemy padají náhodně. Potom už je jen potřeba sehnat kvalitního pokémona, na kterého se item vyplatí použít. Je vcelku jisté, že v další generaci bude potřeba více a více evolučních itemů. Je jen otázkou, jestli to budou ty stávající, nebo přibudou nové. To by se nám hodilo nějaké to navýšení místa v batohu, nemyslíte?

Evoluční itemy v Pokémon GO
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů