Event slunovratu pod lupou

0

Ohnivý a ledový event máme v plném proudu a je čas se podívat, co se v něm všechno skrývá.

Vyšší zkušenosti

Levnější vajíčka v obchodě, k tomu přibyl opět speciální a originální kousek, více zkušeností za přesné hody pokéballů “Nice,” “Great,” a “Excellent”. Když to zkombinujete s levnějšími vajíčky, které nastartujete někde u spousty pokéstopů, aby se vám objevovaly hromady pokémonů, budete mít neuvěřitelnou šanci nasbírat hromadu zkušeností.

cloyster-pokemon-go

Vzhledem k tomu, že opět půjde nasbírat pokémony na hromady evolucí silných pokémonů, jako tomu bylo u Rock eventu. Doporučuji si našetřit coiny na balíček 25 ks lucky eggů. Potom počkáte na konec eventu, až budete mít nasbíráno a vybráno které pokémony budete vyvíjet. Nastartujete vajíčko a hurá na evoluce. Možná ještě větší nálož expů než při šťastných hodech.

Připomeňme si základní šanci na lov:

  • Charizard, Typhlosion – 5%
  • Ninetales, Arcanine, Charmeleon, Quilava – 10%
  • Magcargo, Piloswine – 12.5%
  • Rapidash, Flareon, Houndoom – 15%
  • Lapras, Cloyster, Dewgong, Sneasel, Charmander, Cyndaquil – 20%
  • Jynx, Swinub, Vulpix, Slugma, Growlithe, Magmar – 30%
  • Houndour, Ponyta – 40%

charizard-pokemon-go

Mnoho z těchto pokemonů má šanci na odlovení pod 20 %, což může zmařit vaše úsilí o maximalizaci zisků XP, pokud máte nastartovaný lucky egg. Pokud se pokoušíte nasbírat co nejvíce výherních bonusů během třicetiminutového časového období lucky eggu, nezapomeňte, že výskyt eventu může způsobit, že budete trávit příliš mnoho času na jednom pokémonovi. Je vcelku jasné, že kvůli zkušenostem nebudete ignorovat Laprase nebo Charizarda, abyste ulovili Pidgeyho a Spinaraka (oba mají šanci na ulovení 50%).

Gym Meta Analýza
Nejlepší ohnivý pokémon – Útok

V současné době není ohnivý pokémon nejpoužívanějším typem útočníků na gymy. Kvůli současnému gym systému (který se může brzy změnit), CP hierarchie hry zahrnuje pokémony:Tyranitar, Dragonite, Snorlax, Rhydon, Gyarados, Blissey a Vaporeon. Na těchto 7 obyčejných obránců není oheň příliš účinný proti Tyranitarům, Dragonitům, Rhydonům, Gyaradosům, a Vaporeonům. A vzhledem k tomu, že oheň je neutrální pro normální typy jako Snorlax a Blissey, tak vlastně nepotřebujete mít silného útočníka z řad ohnivých pokémonů.

hqdefault

Flareon: 2904CP – 246 Útok, 204 Obrana, 130 HP

Bezpochyby je Flareon v současné době nejlepším ohnivým typem ve hře. Ve hře měl Flareon vždy nejvyšší fyzický útok všech evolucí Eevee. Nicméně pozadu jej drží jeho movesety, které nejsou tak dobré.

Charizard: 2682CP – 223 Útok, 176 Obrana, 156 HP

Velké DPS, větší než Flareon, a s dvojnásobnou odolností vůči trávním útokům, Charizard není žádný zbabělec. Stejně jako Flareon dostal aktualizovaný moveset systém, když přišla do hry Gen II. Charizard také překoná Arcanina ve smyslu DPS.

Arcanine: 2839CP – 227 Útok, 166 Obrana, 180 HP

  • Arcanine má slušné základní statistiky, bez ohledu na to, co Niantic změní v Pokémon Go, Arcanine bude mít vždy dobré základní statistiky ve vztahu k jiným pokémonům ve hře.
  • Existuje mnoho mocných pohybů ohnivých typů, které ještě nejsou ve hře. Niantic by mohl přidávat další movesety do hry s každou generací, aktualizovat hromadné turnaje atd.

Typhlosion: 2682CP – 223 Útok, 176 Obrana, 156 HP

Momentálně to vypadá hodně pěkně, jelikož Cyndaquile je dle mého jeden z nejčastějších pokémonův tomto eventu. Takže sbírejte candy a doufejte, že vám přijde i nějaký slušný kousek s IV přes 90. Škoda jen že na plnou evoluci budete potřebovat 125 candy.

Houndoom: 2529CP – 224 Útok, 159 Obrana, 150 HP

Nejhorší kousek z předešlých typů. Nicméně moc se neobjevuje, takže bych na něj používal ananasy, pokud jeho evoluci ještě nemáte.

Nejlepší ohniví pokémoni – Obrana

Ohniví pokémoni jsou na obranu prostě nevhodní. Jsou slabí proti všemohoucímu pánovi Vapemu (Vaporeon), pozemním typům, kamenným typům. Pokud v tělocvičně umístíte pravidelný starý typ, který není legendární, požádejte, abyste byli první. Pokud do tělocvičny umístíte ohnivého pokémona a chcete v ní zůstat potřebujete být poslední na řadě. Pokud chcete zařídit rychlejší expení, je ohnivý kousek to pravé ořechové.

pokemon-future-events-1

Nejlepší ledoví pokémoni – Útok

Lapras: 2603CP – 165 Útok, 180 Obrana, 260 HP

Lapras? Kdo to sakra je? Ano ani během ledového eventu není k nalezení. Sice byl hodně oslaben, proto jsem očekával nějaký výskyt, nicméně jsem se mýlil.

Jynx: 2512CP – 223 Útok, 182 Obrana, 130 HP

Frost Breath / Avalanche Jynx zabije Dragonita rychleji než jakýkoliv Ice pokémon ve hře. Problémem s Jynxem je, že má velmi slabou obranu.

lapras-pokemon-go

Cloyster: 2475CP – 186 Útok, 323 Obrana, 100 HP

Obrovská obrana Cloystera je zastíněna svým nízkým HP, a proto přestože je přiměřeně. Cloyster najde místo někde mezi Laprasem a Jynx.

Nejlepší Ice pokémon – Obrana

Lapras je nejlepší, a to s velkým náskokem. Existuje však několik problémů. Za prvé, Lapras má ohromující maximální CP 2603. To bohužel je ale v dnešní době vcelku nízko. Uvidíme, jak to bude po reworku.

Nejlepším obranný pohyb Lapry, Ice Shard / Ice Beam, ten už není k dispozici. Budete se muset spokojit s Frost Breath / Ice Beam, což mu dává podobný celkový útok jako Rock Smash / Earthquake na Rhydonov a Iron Tail / Fire Blast na Tyranitarovi. Ostatní ledové typy jsou prostě jen na parádu. Stejně se v eventu skoro neobjevují.

Event slunovratu pod lupou
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlas/ů