Pokémon Go hraje 65 miliónů hráčů, měsíční zisky činí 30 miliónů dolarů

3

Informace z poslední doby moc nepotěší všechny zapřisáhlé odpůrce kapesních příšerek, kteří prorokovali brzký konec mobilní aplikace Pokémon Go. Dlouho se spekulovalo o tom, že hra čelí problémům a velkému odlivu hráčů. Zájem médií opadl a analytické společnosti vydávaly varování pro investory, kteří by snad chtěli do virtuálních příšerek ještě něco investovat. Jenže samotná skutečnost není tak úplně jednoznačná.

Pokémon Go je s přehledem nejvýdělečnější mobilní hra historie a hraje ji každý měsíc stále 65 miliónů hráčů, což je asi šestinásobek dobrodruhů z World of Warcraft. Navíc podle záznamů The Wall Street Journal jsou měsíční zisky hry okolo 30 miliónů amerických dolarů, což je asi 750 milionů korun. Část výdělku tvoří mikrotransakce, ale podstatnější část příjmů jde stále z kapes investorů. Hra tak není závislá na online obchodu s hráči.

V únoru se Pokémon Go rozrostl o region Johto, koukněte na video:

Nedávno uveřejněná data prozradila, že trenéři z celého světa urazili se zapnutou aplikací více než 603,5 miliard kilometrů. Šéf společnosti John Hanke navíc na Twitteru mnohokrát prohlásil, že hra obsahuje nanejvýš 10 % toho, co mají tvůrci ještě v plánu. A tak se za pár měsíců dočkáme vůbec prvního výročí hry, při kterém tvůrci z Niantic Labs plánují vydat deskovou hru Pokémon Go: The Board Game.

I když pokémoní hra už nevykazuje taková čísla, jaká si pamatujeme ze začátku celé mánie, pořád dokáže vzbudit respekt. Lidi z Nianticu proto na začátku dubna uveřejnili svá čísla, aby uklidnili všechny obchodní partnery. A to se jim daří, protože například v Japonsku zrovna běží společný event s korporací McDonald’s. Pokémoni jsou prostě stále ekvivalentem zlatého dolu.

Vzpomeňte na vtipnou událost z tokijské burzy, kdy po vydání hry (6. července 2016) vystřelily akcie Nintenda do rekordních výšin, čímž zvedly tržní hodnotu společnosti o 7,5 miliardy dolarů. Následně však Nintendo vydalo prohlášení, že hru Pokémon Go nevlastní, čímž zapříčinilo obrovský propad, který zastavila až zabudovaná pojistka (burza totiž nedovoluje pád indexu akcií větší než 18% v rámci jednoho dne). Je až pozoruhodné, co jedna malá hra dokáže.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Mohu se zeptat kdy se plánuje další event něco jako byl nedávno vodní děkuji za odpověď

    • Většina akcí se dosud vázala k nějakému svátku. Jak jsem psal v článku, tak nyní běží Golden Week v Japonsku nebo před dvěma týdny, během velikonočních svátků, probíhal event Eggstravaganza. Osobně bych čekal něco kolem 6. července (během prvního výročí), ale není to oficiální. Niantic málokdy oznamuji něco s velkým předstihem. 🙂 Mimo to… začíná se spekulovat o přidání legendárních příšerek a podle Pokémon GO Hub většina hráčů věří, že v letních měsících bude hra opět hitem. Můj odhad tedy je… v létě. 🙂

  2. Niantic prozradil, že udělá o prázdninách nějaký velký event, připravují se Raidy, COOP, a PVP… takže vše bych viděl na prázdiny.

Comments are closed.