Konec roku vždy přináší záplavu nejrůznějších cen, ocenění, vyhlášení, hlasování, žebříčků a podobně. Většinou však v poměrně přízemních kategoriích, kolikrát jsme už četli názvy jako “Nejlepší grafika”, “Nejlepší příběh”, nebo “Překvapení roku”? Valve na to jde trochu jinak.

Letos už podruhé mohou hráči hlasovat ve Steam Awards a oproti loňsku zůstává stejná pouze jedna kategorie. Díky této obměně se navíc hlasující nemusí omezovat jen na letošní hry, mohou vybrat titul, který jim do dané kategorie sedí úplně nejvíc, ať už vyšel kdykoliv. Jak to tedy letos dopadlo a hlavně za co se vůbec oceňovalo? Názvy jednotlivých cen uvádíme v oficiální české verzi, ale pro jistotu přidáváme i popisek a originální název, protože ten je v některých případech trefnější.

Steam Awards 2017

Pokaždé jiné dobrodružství! (orig. Choices Matter) – The Witcher 3: Wild Hunt

Ocenění pro hry, kde na každém rozhodnutí záleží a nabízí nám opravdu širokou paletu aktivit a možností jak si hrát po svém.

 

Nervy v kýblu (Mom’s Spaghetti) – PlayerUnknown’s Battlegrounds

His palms are sweaty, knees weak, arms are heavy, there’s vomit on his sweater already, mom’s spaghetti… prostě hry, během kterých si musíte dávat přestávky na vydýchání a nedoporučují se jedincům se slabším srdcem. Těžko říct, nakolik hlasující zohlednili pády Xbox verze, protože ty musíme vydýchávat opravdu důkladně.

 

3Stále nová hra (Labor of Love) – Warframe

Ocenění pro hru, která tu s námi je už nějaký ten pátek, ale stále dostává nový obsah a autoři se o ni příkladně starají.

 

 

Bez kontextu ani ránu (Suspension of Disbelief) – Rocket League

Přiznejme si, že když se z některých her vyextrahuje pouze jejich klíčová součást a popíše se jednoduchou větou, tak to může znít jako pořádný nesmysl. Třeba fotbal v aréně s raketovými autíčky…

 

Dost bylo násilí, odložme zbraně (The World Is Grim Enough Let’s Just All Get Along) – Stardew Valley

Název mluví za všechno. Ne každá hra musí být o střílení a vybuchujících mrakodrapech. Občas si prostě chcete jen v klidu zafarmařit a řešit maximálně jestli dojít do města pro sazeničky, nebo to nechat na zítra.

 

Není se za co stydět (No Apologies) – The Witcher: Enhanced Edition

Ano, ta hra má spoustu chyb, není úplně nejnovější, máte k ní spoustu výhrad, ale prostě jí máte rádi. Přece se není za co stydět!

 

 

Nepopsatelný zážitek (Defies Description) – Garry’s Mod

Existují takové tituly, které kamarádům radši ukážete. Je to rychlejší než trávit půl dne popisováním o čem to vlastně je, co tam děláte a co je na tom zábavného.

 

Vypusťte Krakena (Cry Havoc And Let Slip The Dogs Of War) – Just Cause 3

Tady máte svět a dělejte si co chcete, ale ať to stojí za to! Hry ve kterých se můžete opravdu vyblbnout a způsobit pořádný poprask.

 

Žrout času (Haunt my Dreams) – Counter-Strike: Global Offensive

Ano, u některých her strávíte opravdu hodně hodin, dní, možná i týdnů. Ale pak jsou tu ještě takové, které vám nedají pokoj ani když zrovna nesedíte u obrazovky. Zdá se vám o nich, přemýšlíte o nich v práci, ve škole, na záchodě, ve sprše, při pašování kokainu z Kolumb… prostě pořád!

 

Symbol krásy (Soul Of Vitruvius) – Rise of the Tomb Raider

Sice vyhrála Lara a její dobrodružství, ale nejedná se o Miss Videohry 2017, jak by se na první pohled mohlo zdát. V této kategorii se hledala hra tvořená opravdu s láskou a péčí. Klidně to mohlo být i za opravdu vymazleně vymodelovanou židli.

 

Ty kráááááááso! Podruhé (Whoooaaaaaaa, Dude! 2.0) – The Evil Within 2

Malé opakování z loňska. Hráči si totiž tuto cenu mylně vyložili jako striktně pozitivní, ale ve skutečnosti se může jednat i o zhnusené “ty krááááso”. A v Evil Within 2 se takových “ty krááááso” vyskutuje opravdu dost.

 

Nejlepší soundtrack (Best Soundtrack) – Cuphead

Asi jediná tradiční kategorie a její zasloužený animovaný vítěz s hrníčkem místo hlavy a skutečně parádním jazzem a swingem jako doprovodem.

 

Ještě lepší než jsem čekal (Even Better Than I Expected) – Cuphead

Hrníček podruhé – tentokrát za to, že vtrhnul na počítače a konzole opravdu ve velkém stylu a vytřel zrak všem pochybovačům.

 

Tak, to jsou letošní kategorie a hry, které je ovládly. Máte své vlastní vítěze? Zdá se vám, že někde jsou hlasující hráči úplně mimo? Nebo snad máte nápad na vlastní kategorii a jejího vítěze? Podělte se s námi v komentářích!

 

 

 

 

Netradiční Steam Awards znají své vítěze!
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.