Netflix se rozhodl natočit seriál na motivy Zaklínače

5

Hru, odehrávající se ve středověkém fantasy světě a zároveň jedno z nejlepších „RPGéčék“, nemusím představovat. Jak určitě všichni dobře víte, vznikla na motivy knižní série obsahující osm dílů od polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Přesně podle těchto knih se americká společnost Netflix rozhodla natočit seriál.

Zaklínač se již seriálového zpracování dočkal roku 2002, o které se postarala polská produkce. Na tento výtvor jsou dva různé pohledy. Jeden říká, že jde o úplné fiasko a ten druhý zastává názor, že za peníze, které tvůrci byli ochotni použít, je seriál dobrý. Ať je tomu tak nebo tak, názor si udělejte sami, nicméně jde o seriál, který se moc nedrží knižní verze. Což je za mě velká škoda.

Právě toto Netflix hodlá napravit a oslovil ke spolupráci samotného autora A. Sapkowského. Ten při tiskové zprávě řekl: „Jsem nadšený z toho, že se Neflix postará o adaptaci mých příběhů a přitom zůstane věrný materiálům a tématům, nad kterými jsem strávil 30 let.“

Na tvorbě seriálu se budou podílet také autoři intro videa her Zaklínač ze studia Platige Image S. A. Produkci mají na starosti Sean Daniel a Jason Brown.

Přesnější informace o tom, jak by měl seriál vypadat, nejsou zatím známé, stejně tak i datum vydání. Ale věřím, že se máme na co těšit.

Netflix se rozhodl natočit seriál na motivy Zaklínače
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

5 KOMENTÁŘŮ

 1. Jediná světlá stránka původního seriálu byl Michał Żebrowski, který prostě na roli Geralta sednul jak prdel na hrnec.

  Jestli tomu Netflix dá pořádný rozpočet, dobře vybere herce a nebude se snažit Zaklínače oproti předloze “poameričtit” tak se těším na výsledek.

  • spis me desi, jestli po vzoru “modernich” filmu budou natahovat pribeh pomoci stupidnich zpomalenych scen a podobnych kravin

   • Nebo v rámci politické korektnosti přidají černochy, asiaty (absenci jiných ras recenzenti z ameriky hrám vyčítali nejvíc) a z Geralta bude bisexuál co spí s Marigoldem 🙂

    Ale to by byla hrozná podpásovka fanouškům a hlavně Sapkowskému…

    • 😀 ani by me to neprekvapilo, pocitam ze mezi zaklinaci multikulti bude a Marigolda predstavi jako cernoskeho muslima

Comments are closed.