Pomalu začíná sedmý víkend roku 2018 a počasí venku jako by se rozhodovalo, zda po nás ještě vrhne nějakou pořádnou zimu, nebo už zahájíme jaro. Tyto sychravé dny přímo vybízí strávit je u něčeho pěkného doma v teple. To si asi řekli i vývojáři z Paradox Interactive a nabízí zdarma na vyzkoušení svoji povedenou odpověď na bídný stav série SimCity.

Město, tobě sto

Cities Skylines vyšlo již na jaře 2015, ale hra je stále živá prostřednictvím oficiálních DLC a komunitních modů na Steam Workshop. Pokud jste se stále nebyli jisti, jestli je stavění měst něco pro vás, nyní je ta ideální chvíle jak si to bezbolestně ověřit. Celý tento víkend je totiž hra na vyzkoušení zdarma na Steamu a když seznáte, že to je přesně váš šálek čaje, můžete rovnou využít pěkné slevy 75 % na základní i Deluxe edici (autoři nabízí dokonce i samotné rozšíření na Deluxe za zvýhodněnou cenu, pokud již vlastníte základ)

https://twitter.com/Cities_PDX/status/961271216295333888

(Ve tweetu se sice mluví o Free week, ale podle počítadla na Steamu se jedná skutečně jen o víkend)

Toulky herní minulostí

Pokud vaše srdce patří spíš žánru her na hrdiny, nepřijdete zkrátka. The CRPG Book Project je výsledkem několikaleté aktivity 115 dobrovolníků, kteří si dali za cíl zpracovat historii RPG hern a osobních počítačích. Jak se jim to povedlo nebo nepovedo můžete navíc posoudit zcela zdarma.

https://crpgbook.files.wordpress.com/2018/02/crpg_book_1-0-1.pdf

 

 

 

 

 

 

 

 

Za celým projektem stojí Felipe Pepe, Brazilec žijící v Japonsku, který se v roce 2014 podíval na žebříček 70 nejlepších RPG podle webu RPG Codex a podle vzoru Matěje Hollana si řekl “I want more”. Započaly tak práce na tomto monster projektu, jehož výsledkem je 500 stran nabitých informacemi, které poučí, ale i pobaví, ale i poučí. Celé dílo se údajně bude ještě rozšiřovat, ale pokud si říkáte, že to je něco co by zasloužilo fyzickou kopii, musíme vás zklamat, ta prý v plánu není. Tak snad jedině sehnat někoho s volnou tiskárnou a spoustou času.

Nemáte plány na víkend? Zkuste stavět a číst o historii RPG
Ohodnoťte tento článek!
2.4 (48%) 5 hlas/ů

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Započaly tak práce na tomto monster projektu, jehož výsledkem je 500 stran nabitých informacemi, ———-> které poučí, ale i pobaví, ale i poučí. <——– Poučí evidentně hodně 😀

Comments are closed.